02.08.2016 21:45

Google, Drone ile Taşımacılık Projesinde Testlere Başladı!

Google, yeni geliştirdiği drone taşımacılık projesini daha önceden tanıtmıştı. Şimdi de Google, Drone araçlarla yapacağı taşımacılık için testlere başladı!

Google yeni projelerinden birisi olan Drone ile ürün taşımacılığında testlere başlamaya hazırlanıyor. Amerika hükumetinden gelen onaydan sonra Google, Amerikanın 6 kentinde bu projeyi test edebilecek. Google ve Amazon gibi firmaların yaptığı projeler sayesinde çağımızın en büyük problemlerinden biri olan taşımacılık sorunu ortadan kalkacağı düşünülüyor. İşte karşınızda Google’ın drone araçlarla yapacağı kargo hizmeti!

Google, İnsansız Drone Araçlarla Taşımacılık Testlerine Başlıyor!

google-drone-tasimacilik

Teknoloji son 50 yılda o kadar çok ivme kazandı ki elbette bundan nasibini diğer sektörlerde bolca aldı. Bu sektörlerden birisi olan taşımacılık sektörü, dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’un ilk defa ortaya attığı drone araçlar ile büyük bir yeniliğe uğramıştı. Amazon’a Google’ın eklenmesiyle gündeme tekrar gelen taşımacılık projesi büyük yenilikler içeriyor. Planlanan proje sayesinde hem işçi masrafı hem yakıt masrafı hem de süre kazancı sağlanacağı düşünülüyor. Ayrıca Google’ın kullanacağı drone araçlar, insansız hava aracı dediğimiz İHA sınıfına giriyor. Yani bu drone araçlar, kendisine verilen istikamette kargoyu götürüp geri gelecek.

Sizce drone araçlarla taşımacılık, başarılı bir projeye dönüşerek günlerce beklenen kargoların önüne geçebilecek mi?