07.11.2016 21:47

Google Duo Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

Google'ın yeni sosyal medya uygulaması Google Duo görüntülü görüşme ile büyük oranda beğeni toplamayı başardı. Peki Google Duo görüntülü görüşme nasıl yapılır?

Sosyal medya uygulamalarına her geçen gün bir yenisi daha eklenmeye başladı. Genel olarak paylaşım yapmak ve yapılan paylaşımları görüntülemek için kullanılan Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamaları kullanılsa da bunun dışında artık anlık mesajlaşma ve anlık görüşme programları da en az paylaşım yapılan sosyal medya uygulamaları kadar ilgi çekmeye başladı.

Bu alan haliyle ilgi çekmeye başlayınca birçok teknoloji de bu alan yönelmeye başladı. Ardı ardına gelen uygulama haberlerinin sonuncusu ise Google tarafından geldi. İnternetin dev firmalarından biri olan Google tarafından yapılan duyuru ile beraber Google Duo anlık mesajlaşma uygulaması da tanıtılmıştı. Google Duo görüntülü görüşme imkanı veren bir sosyal medya uygulaması olarak yayınlandıktan sonra ise bu alanda birçok kullanıcının da ilgisini çekmeyi başardı. Haliyle Google Duo görüntülü görüşme özelliği de en çok merak edilen özelliklerden biri.

Google Duo Görüntülü Görüşme Ayarlarını Yapma

Google-Duo-görüntülü-görüşme

Google Duo tıpkı diğer anlık mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi doğrudan telefon rehberinizi uygulamaya ekliyor.

  • Bu sayede uygulama içerisinde rehberinize ekli olan tüm kullanıcıları görebiliyorsunuz. Google Duo görüntülü görüşme yapmak için de yine bu özelliği kullanacağız.
  • Zira görüntülü görüşme yapabilmek için uygulamaya eklenen rehberinizdeki kişilerin resimlerinin üzerine tıklamanız gerekiyor. Resimlerin üzerine tıkladığınızda kişiye görüntülü görüşme isteği gönderiliyor. Kişi görüntülü görüşmeyi kabul ederse doğrudan görüşmeye de başlamış oluyorsunuz.

Kategoriler: Rehber