15.11.2016 06:43

Google, Haber Sitelerine Savaş Açtı!

Google, hit için yalan haber yapan haber sitelerine savaş açıyor Google’ın ilerleyen günlerde haber siteleri arasında büyük bir kıyım başlatacağı düşünülüyor!

Bizimde kayıtlı olduğumuz Google News hizmetinde bildiğiniz üzere çok fazla yanıltıcı haber yükleniyor. Özellikle ABD seçimleri sonrasında girilen yanıltıcı ve sadece ziyaretçi çekmek için yapılan haberlerden sonra Google bu işe bir çözüm bulacağını duyurdu. Bir nevi spam yapan haber sitelerini endişe sarmış durumda. İşte Google’ın haberler hizmetini suistimal eden haber sitelerinin başına gelecekler!

Google, Spam Yapan Haber Sitelerine Savaş Açmaya Hazırlanıyor

google

İnternete girilen yalan bir haberin kısa sürede yayılıp halkın diline pelesenk olduğuna elbette ki şahit olmuşsunuzdur. Daha bugün, kozmo ışık radyasyon geliyor telefonlarınızı kapatın safsatasından hemen sonra BTK bahsi geçen haberi yalanlamıştı. İşte bu gibi yanıltıcı haberler, haber siteleri tarafından sadece ziyaretçi çekmek amacıyla yapılıyor. Amerika’daki başkanlık seçimleri esnasında ve sonra yapılan haberlerden sonra Google, bu işe gerçek manada çözüm bulacaklarını duyurdu. Elbette daha önceleri de yalan haber yapan haber siteleri Google tarafından news hizmetinden uzaklaştırılıyordu fakat bu uzaklaştırma pekte kalıcı olmuyordu. İşte bardağı taşıran seçimler üzerine yapılan haberlerden sonra Google’ın yalan haber yapan siteleri kalıcı olarak banlayacağı düşünülüyor. Technolat ekibi olarak bizim beklentimiz ve isteğimiz de bu yönde. Umarız haberleri copy-paste yapan ve yalan haber yazan haber siteleri kalıcı olarak uzaklaştırılır!