02.03.2016 20:15

Google Hesabı ile Rehberdeki Kişileri Senkronize Edin!

Rehberdeki kişileri sim karta aktarmak artık tarih oluyor. Google Rehber ile rehberdeki kişileri sim karta aktarmanıza gerek yok. İşte Google Rehber kullanımı!

Telefonun bozulması, çalınması, rehberin yanlışlıkla silinmesi, hat değişimi sonucu numaraların silinmesi hepimizin korkulu rüyası. Numaraları tekrar bulmak ve tekrar kaydetmek için uğraşmak istemiyorsanız bu rehber yazımız tam size göre.

Google Hesabı ile Numaraları Kaydetmek

İlk olarak eğer Google hesabınız yoksa hesap oluşturun ve hesabınıza giriş yapın.

Google (Gmail) hesabınızı oluşturduktan sonra;

Telefonunuzdan  Ayarlar  > Hesaplar  > Google > Hesap Ekle  adımlarını takip ederek hesabınıza giriş yapın.

Hesabınıza giriş yapmanızın ardından kayıtlı numaralarınız rehberinizde gözükecektir.   

Rehberinizi Google Hesabınız ile Senkronize Edin

Rehberinizi Google hesabınız ile senkronize etmek rehberinize ve doğal olarak rehberinizdeki telefon numaralarına her yerden erişim olanağı sağlar. Telefonunuzdan Google hesabına giriş yaparak telefon numaralarınızı kaydedip düzenleyebilirsiniz. Böylece telefonunuzu değiştirmeniz veya bozulması durumunda numaralarınız zarar görmez, kolayca yeni bir cihazdan da rehberinizi Google hesabınıza giriş yaparak senkronize edebilirsiniz. Ayrıca tekrar eden numaralar Gmail tarafından algılanarak birleştirilir. Bu özellik, telefon rehberinde çok fazla kişi kayıtlı olup sim karta kaydedemeyenler için de çok faydalı olacaktır.


Google Hesabınız Yoksa Numaralarınız için Dosya Oluşturun