07.07.2016 17:40

Google, Kendi Akıllı Saatini Üretiyor!

Apple Watch, Samsung Gear, Moto 360 gibi giyilebilir teknoloji ürünleri olan akıllı saatlerde şimdi de sırada Google var! İşte Google’ın kendi akıllı saati!

Mobil ürünlerle ilgili sızıntıları piyasaya sunması ile meşhur olan Android Police’nin raporuna göre Google kendi akıllı saatini çıkarmaya hazırlanıyor.

Google ürettiği laptoplar (chromebook) ile girdiği laptop pazarından sonra da şimdi akıllı saat pazarına girecek gibi gözüküyor.

Google’ın Akıllı Saatleri Nasıl Olacak?

google-akilli-saat

Geçtiğimiz gün Angelfish ve Swordfish kod adıyla söylentileri çıkan iki akıllı saatin teknik ve tasarımsal bilgilerine dair birçok sızıntı yaşandı. Bu iki akıllı saatin özelliklerine gelecek olursak;

Angelfish’in tasarımı diğerine göre boyut ve tasarım olarak daha büyük. Angelfish’in, Moto360 gibi 42 ve 46mm arasında bir ölçüye sahip olacağı düşünülüyor.

Pürüzsüz ve kıvrımlı bir ekrana sahip olacağı düşünülen Google’ın yeni akıllı saati Angelfish bilekleri kavrayan bir tasarımda olacak. Yaşanan sızıntılara göre Google, yeni tasarladığı akıllı saatleri için LG ve Lenovo’dan ipucu almış. Fakat yine de Google’ın tasarım olarak benzersiz bir akıllı saat ortaya çıkaracağı düşünülüyor.

Teknik özelliklerinde LTE bağlantısı, dahili GPS ve kalp ritim monitörü gibi özelliklerinde barındığı Google’ın akıllı saati sayesinde telefonunuza ihtiyacınız kalmayacak.

google-yeni-akilli-saati

Google’ın Swordfish kod adıyla sızıntıları çıkan yeni akıllı saatinin özellikleri ise şöyle; Angelfish’e göre çok daha sade ve küçük bir tasarım seçilen Swordfish’in, tasarım olarak Pebble akıllı saatine benzeyeceği düşünülüyor. Büyük bir olasılıkla bu akıllı saatte LTE,GPS gibi özellikler barınmayacağı fakat kalp ritim monitörünün bulunacağı düşünülüyor.

Ayrıca Angelfish ve Swordfish kod adıyla söylentileri çıkan iki akıllı saatte Google’ın yapay zeka olarak tasarladığı akıllı asistanını kullanması düşünülüyor.

Google‘nin akıllı saatini ne zaman piyasaya süreceği belli  olamamakla birlikte eğer söylentiler doğru çıkarsa bu sonbahar yeni çıkaracakları Nexus’un yanında akıllı saatlerini de piyasa sürecek gibi gözüküyor.

Bakalım Google’ın akıllı saatleri Apple Watch ve Samsung Gear’a rakip olabilecek mi ?