27.06.2016 16:11

Google Kendi Telefonunu Yapacak!

Google teknoloji devinin Nexus modelinden tamamen bağımsız bir telefon üreteceği ortaya çıktı. İşte Google'ın üreteceği telefon modeli hakkında son detaylar!

2016 yılının başlarında Google‘ın kendi telefonu yapacağı iddiası tüm sosyal medyada ve basında konuşulan teknoloji haberleri arasında yer almaya başlamıştı. Fakat konu hakkında Google‘dan her hangi bir açıklama gelmeyince iddia edilen bilgilerin yanlış olduğu düşünüldü. Geçtiğimiz aylarda konunun tekrar canlanması ile Google‘ın tamamen kendisine ait bir Nexus serisi yapacağı ya da Nexus’dan tamamen bağımsız bir model üreteceği gündeme geldi.

Google’ın Yeni Modelinin Adı Ne Olacak?

Google‘ın kendisine ait bir telefon yapacağı konuşulmaya başlanınca kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesi cihazın adının ne olacağı oldu. Konu hakkında her hangi bir yorum ya da ihtimal açıklaması yok üstelik Google‘da konu hakkında açıklama yapmış değil fakat teknoloji devinin kendisine ait bir telefon üreteceğine kesin gözü ile bakılıyor.

Yeni Modelin Özellikleri Nasıl Olacak?

Google‘ın Nexus‘dan tamamen farklı bir telefon üreteceği gündeme düşünce cihazın teknik özellikleri ve işletim sistemi hakkında da sorular sorulmayabaşlandı. Teknik özellikleri konusunda her hangi bir detay yok çünkü Google konuyu çok gizli bir şekilde ilerletiyor. İşletim sisteminin ise Android olması beklenmekte olup cihazın en belirgin özelliği olarak güncellemeyi ilk alacak olan telefon olarak belirtildi. Android işletim sisteminin sahibi Google olduğu için teknoloji devinin yaptığı güncellemeleri ilk kendi telefonu için çıkartacağı söylentiler arasında yer almaktadır.