30.07.2016 02:30

Google Maps’e Çoklu Yol Tarifi Desteği Geldi!

Google Maps için uzun zamandır beklenen özellik sonunda iOS telefonlara da geldi. Artık Google Maps kullanırken birden fazla varış noktası seçebileceğiz!

Hayatımıza yayın hayatına başladığından beri büyük kolaylık katan Google Maps’ın web ortamı üzerinde kullanılabilen çoklu varış noktası seçme özelliği sonunda iOS telefonlara yani Apple ürünlerine de geldi. Geçtiğimiz günlerde Google Maps’te ülkemizde bazı bölgelerin darbe girişimi nedeniyle bulanıklaştırıldığı haberinden sonra gelen bu güzel haber iOS kullanıcılarını sevindirdi.

Google Maps Yol Tarif Özelliği iOS’da!

google-maps-coklu-yol-tarifi

Google Maps özellikle gezginlerin planladıkları gezilerinde büyük kurtarıcıları oluyor. Şöyle ki; gideceği yeri Google Maps’de aratıp bulmakla kalmayan gezginler, aynı zamanda gidecekleri yere bulundukları yerden yol tarifi de alabiliyorlar. iOS platformlara gelen çoklu yol tarifi özelliği ise tam bir gezgin işi. Bir noktadan diğer bir noktaya oradan da başka bir noktaya yol tarifi alınarak sıkıntısız bir şekilde gezi tamamlanabiliyor. Üstelik Google Maps, bazı bölgelerde hangi toplu taşıma araçlarına binmeniz gerektiği ve hangi saatlerde binmeniz gereken duraktan geçtiğini bile gösteriyor.

Anlayacağınız gezmemek için ürettiğimiz bahaneler, teknoloji sayesinde birer birer yok oluyor. Artık bize tek düşen şey yola çıkmak!