09.11.2016 06:47

Google Maps’te Büyük Değişiklik!

Google, harita hizmeti olan Maps’de büyük bir değişiklik yapma kararı aldı. İşte Google’ın Maps’in en önemli özelliklerinden birini değiştirmesinin sebebi!

Google haritalarda yani Maps’te artık her önüne gelen düzenleme yapamayacak. Yani daha önce önemli noktaları ve mekanları haritaya ekleyebilen normal kullanıcılar artık bu özelliği kullanamayacak. Peki Google bu özelliği neden kaldırıyor? İşte bildiğimiz kadarıyla Google’ın Maps’te yaptığı büyük değişikliğin sebepleri!

Google Maps’te İşler Değişiyor

maps

Google 2008’de yayına sürdüğü Map Maker özelliğini 2017’nin Mart ayında kaldırmaya karar verdi. Artık Google Maps’te daha önceki gibi kullanıcılar istedikleri gibi düzenleme yapamayacaklar. Bu özelliğin kaldırılmasındaki en büyük sebebin ise amacı dışında kullanılması olduğu düşünülüyor.

Google Maps’te Artık Önüne Gelen Herkes Yer Ekleyemeyecek

google-maps-coklu-yol-tarifi-ios

Map Maker’in kaldırılacağı duyurulduktan sonra herkes Google Maps’te bulunması gereken mekanları nasıl ekleyeceğini düşünmeye başladı. Çünkü artık yeni bir dükkan açan birisi Map Maker tool’un kalkması ile mekanını Google Maps’e ekleyemeyecek. Ancak iş yeri sahipleri ve iş yeri sahibi adayları endişe etmesinler. Mart 2017’de kaldırılması beklenen Maker Tool’un yerine modetörler kontrolü dâhilinde olan bir sistem getirileceği düşünülüyor. Yani Google Maps’te yer eklemeyi gerçek amacı ile kullananlar bu değişimden etkilenmeyecekler!