03.08.2016 22:35

Google Maps’ten Android Oyun Sürprizi!

Google Maps navigasyon ihtiyacının en büyük çözümü iken şimdide Google, Maps’te kullandığı 3D haritalardan yola çıkarak Andoid bir oyun yaptı!

Google Maps hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmişken geçtiğimiz yıllarda eklenen 3D haritalar özelliği de oldukça beğenilen bir özellik olmuştu. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Google, tasarlamış olduğu 3D haritaları kullanarak yepyeni bir android oyun tasarladı. İşte Karşınızda Google’ın Verne: The Himalayas oyunu!

Google Maps’teki Haritalar Oyun Oldu!

google-maps-oyun-android

Google, Dünyanın en yüksek dağlarından olan Himalaya dağlarını 3D tasarlamasından sonra bu defada aynı isimli bir Android oyun tasarladı. Oyunda bize minik bir kutup ayısına benzeyen karakter eşlik ediyor. Google Maps’teki himalayas haritası birebir olarak kullanılan oyun Google Play Store’a eklemiş vaziyette.  Henüz çok yeni olan oyun daha 100 indirme sayısına bile ulaşabilmiş değil.  Özellikle eğitici özelliği vurgulanan Google’ın Verne oyununun çocuklara doğayı sevdirmesi planlanıyor. Ayrıca Benzer oyunların zamanla artacağı ve VR teknolojisi ile beraber kullanılabileceği düşünülüyor.

Google’ın Maps projesinden yola çıkarak tasarladığı Verne: Himalayas oyununu aşağıdaki linkten telefonunuza yükleyebilirsiniz!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.withgoogle.verne

Ayrıca oyun hakkındaki detaylı videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz: