07.11.2016 05:57

Google, Mobil Deneyimi İyileştirmeye Devam Ediyor!

Google, mobilde daha hızlı bir deneyim sunabilmek için yaptığı çalışmalara son hız devam ediyor. Gelen bilgilere göre Google artık mobili farklı indeksleyecek!

Google her ne kadar arama motorlarının zirvesinde de olsa kendi ürününü geliştirmekten çekinmiyor. Mobil ile masaüstü sürümü yıllar önce birbirinden ayıran Google şimdi de mobildeki deneyimi daha da kaliteli kılmak adına iki ağı birbirinden farklı şekilde indekslemeye hazırlanıyor. İşte Google’ın mobil üzerine yaptığı yeni çalışmalara dair bilgiler!

Google, Mobil Versiyonu İçin Geliştirmelere Devam Ediyor!

google-mobil

Google, mobil internet ağını farklı indekslemekle yetinmeyip farklı düzenlemeler de yapmayı planlıyor. Özellikle mobil cihazlarda yaşanan büyük sorun olan girilen sitenin ekrana tam oturmaması sorununa da çözüm aradığı bilgisi elimize ulaşan Google aynı zamanda geçtiğimiz yıldan beri mobil aramanın daha iyi sonuçlar vermesi adına birkaç geliştirme üzerinde de çalışıyor. Biliyorsunuz ki mobildeki internet kullanımı neredeyse masaüstü kullanıma yetişmek üzere. Her geçen gün iki platform arasındaki farkın kapanması üzerine kayıtsız kalmayan Google yaptığı çalışmalar ile mobilde internet deneyimini iyileştirmeyi kafaya takmış görünüyor! Sitemizde de kullanılan AMP haber yayını Google’ın son yeniliklerinden birisi. Bakalım ilerleyen zamanlarda Google, mobil internet için ne gibi geliştirmeler yapacak!