06.07.2016 22:56

Google Moodstocks Firmasını Satın Aldı

Google, Fransız merkezli kurulmuş Startup firması olan Moodstocks şirketini bünyesine kattı. Peki Google Moodstocks şirketini satın alarak ne yapacak?

Google teknoloji devi yeni yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bünyesine kattığı uygulamalar ve firmalar ile her geçen sene daha da büyüyen ve internete bizi bağlayan Google şimdide Fransız şirket Moodstocks’ı bünyesine kattı. Pek çok sektöre adım atan Google en çok teknoloji alanına adım atıyor. Gelir anlamında ileriye dönük yatırımlar yapan Google şuan ki bünyesine kattığı firmalar ve uygulamalar ile bundan seneler sonrasında büyük gelirler elde edip firmasını daha da büyütecek gibi görünmektedir. Peki Google’nin bünyesine kattığı Moodstocks firması nedir? Bu firma ile neler hedefleniyor.

Moodstocks Firmasını Tanıyalım

Moodstocks firması Fransız merkezli olup piyasada ki diğer bilinen Startup şirketidir. Peki ne yapar bu Moodstocks firması. Yaptığımız araştırmalar neticesinde Moodstocks Startup firmasının akıllı telefonlara özel uygulamalar ürettiğini öğrendik. Özellikle telefonlara nesne tanıtılması konusunda başarılı yazılımlara sahip olan firma ile Google artık tüm nesneleri tanıyabilir hale gelecek. Bu proje ile Google Nexuslardan bağımsız üreteceği telefonlarını piyasaya farklı bir özellik ile çıkartabilir. Ya da Android işletim sistemli telefonlara özel olarak geliştirilecek uygulama ile tüm telefonların tanıtılan nesneleri tanımasını gerçekleştirip Android işletim sisteminin daha beğenilir hale getirilmesi sağlanabilir.