27.09.2016 00:18

Google Ne Zaman Kuruldu Doodle Oldu!

Bugün Google ne zaman kuruldu konusu Google tarafından günün doodle’ı olarak seçildi. İşte Google’ın efsane tarihi ve kuruluşu hakkında detaylı bilgiler!

Google Ne Zaman Kuruldu?

Günümüzün en büyük arama motoru olan Google, bugün doğum gününü kutluyor. Google.com adresine kendi doğum günü için özel Doodle hazırlayan Google bundan tam 17 yıl önce kuruldu. Belki kurulduğu zamanlarda bu kadar büyük bir firma olacağı pek tahmin edilemeyen Google, kurulduğundan beri başarıdan başarıya koşuyor. İşte Google’ın 27 Eylül için özel hazırladığı Google ne zaman kuruldu doodle’ı!

Google, Ne Zaman Kurulduğunu Doodle’ı ile Herkese Duyuruyor!

Her zaman başka olaylar için Doodle hazırlayan Google, şimdi de kendi doğum gününü kutlamak için özel bir Doodle hazırladı. Peki Google ne zaman kuruldu? Aslında Google’ın tam kuruluş tarihi 27 Eylül değil. 4 Eylül 1998 yılında kurulan Google, 2005 yılından bu yana kuruluş tarihini 27 Eylül olarak kutluyor. Google ne zaman kuruldu sorusunu bu kadar karıştıran mesele ise Google’ın 27 Eylül 2005 tarihinde rekor bir indeks sayısı kırmasına dayanıyor. Bu yaşanan başarıdan bu yana Google ne zaman kuruldu sorusunun cevabı 27 Eylül olarak kabul ediliyor. Technolat ailesi olarak bizler de hayatımızda büyük yer edinen Google’ın doğum gününü kutluyor ve Google ne zaman kuruldu doodle’ını sizlerle paylaşıyoruz!