31.10.2016 21:59

Google Play Store İngilizce Oldu! Tekrar Nasıl Türkçe Yapılır?

Google Play Store İngilizce oldu. Peki güncelleme gelene kadar Google Play Store yeniden nasıl Türkçe yapılır? İngilizce dil sorunu nasıl çözülür? İşte çözüm!

Akıllı telefonlar içerisinde en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi Android işletim sistemi olarak biliniyor. Google tarafından geliştirilen işletim sistemi ile beraber yine Google tarafından sunulan resmi uygulamalarda haliyle en çok kullanılan uygulamalar oluyor. Bu uygulamalar arasında en gözde olanı ise Google Play Store. Android’in resmi uygulama mağazası olarak bilinen Google Play, bu alanda en çok kullanılan uygulamalardan da bir tanesi. Bu kadar çok kullanılıyor olması ve Android için resmi uygulama mağazası olması Google Play Store üzerinde yaşanan sorunlara da bir hayli önem verilmesine neden oluyor. Son dönemde uygulama üzerinde yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi ise dil sorunu. Son güncellemeden sonra Google Play Store İngilizce oldu. Hal böyle olunca uygulama kullanıcıların da dil sorunu ile karşı karşıya kalmasına neden oldu.

Google Play Store İngilizce Oldu Sorunu Nasıl Çözülür?

Söz konusu güncellemeden sonra artık İngilizce olan uygulamayı yeniden Türkçe yapmak için ise yapılacak şu an için tek bir işlem var. Şu an için yapılacak tek işlem soruna neden olan güncellemeyi kaldırmak. Google Play Store’u Türkçe Yapmak İçin;

google-play-store-ingilizce-oldu-nasil-turkce-yapilir
  • Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Buradan ise “uygulamalar” kısmına girmeniz gerekli. Uygulamalar kısmına girdikten sonra ise buradan Google Play uygulamasına girmeniz gerekli.
  • Google Play Store uygulamasına girdikten sonra ise uygulama bilgileri kısmının yanında yer alan üst üste üç nokta işaretine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza gelen ekrandan “güncellemeleri kaldır” demeniz yeterli olacaktır. Böylelikle dil sorununa neden olan güncellemede kaldırılmış olacak.

Kategoriler: Rehber