13.06.2016 16:11

Google Tango Yeni Videolarla Tanıtıldı!

Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Google Tango projesi için yeni videolar yayınlandı. İşte Google Tango için yayınlanan videolar ve proje detayları!

İki yıldan daha uzun süredir geliştirilen ve ilk defa geçtiğimiz hafta Lenovo Phab2 Pro modelindeki akıllı telefon üzerinde çalıştırılan Google Tango projesinin üç yeni video ile tanıtımı yapıldı. Peki Google Tango tam olarak ne işe yarıyor?

Google Tango Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Tango, Google‘ın gerçek ortamları haritalandırmak ve bu gerçek ortamlara sanal objeler yerleştirmek için geliştirdiği bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Temel olarak Google Tango ile sanal nesneleri bulunduğunuz ortama entegre edebiliyor ve gerçekte nasıl gözükeceğini anlayabiliyorsunuz. Mesela odanıza bir yatak alacağınız zaman Google Tango ile bu yatağı sanki odanıza yerleştirmişsiniz gibi telefon ekranından görüntü alabiliyorsunuz.

Google Tango için yayınlanan yeni videolarda ise Google Tango‘nun eğitimde, ev tasarımları yapmada, oyunlar oynamada nasıl bir rol üstlendiği açıkça gözler önüne seriliyor.

Google Tango projesinin sunduğu gerçek ortamlara sanal objeler yerleştirme imkanının ilerleyen yıllarda özellikle e-ticaret sektörüne büyük katkı sağlayacağı tahmin ediliyor. Bakalım sürekli geliştirilmeye devam eden Google Tango ilerleyen dönemlerde karşımıza nasıl bir durumda çıkacak?