14.12.2016 20:31

Google Waymo Tanıtıldı!

Google'ın sürücüsüz araç projesi Waymo ortaya çıktı. İşte Google'ın sürücüsüz otomobil projesi olan Waymo ile ilgili detaylar!

Sürücüsüz araç teknolojisini kamuoyuna tanıtan Google yetkilileri, Waymo’nun özelliklerini anlattı.  10 yıldır geliştirilen Waymo sürücüsüz araç projesi, Google’ın ana şirketi olan Alphabet bünyesinde yer alacak. 2015 yılında görme engelli birisi ile ilk test sürüşüne giren Waymo, gelecek nesle özel bir seçenek sunuyor. Yeni teknolojinin dünya üzerinde trafikte yer alan pek çok araç ve sürücüye nazaran çok daha güvenli bir seçenek oluşturuyor. Güvenilir, etkili ve konforlu bir sürüş deneyimi sunan Waymo, gelecek dönemlerde ticari kullanıma da açılacak.

Sürüsüz Araçlar Geleceğin Araçları Olarak Görülüyor!

Tesla ve Apple gibi dünya devi şirketler de sürücüsüz otomobil konusunda çalışmalar yapıyorlar. Kısa zaman için gerçek yollarda kullanıma açılacak olan araçların yaratacağı heyecan tüm dünyada konuşuluyor. Google ise bu konuda henüz bir tarih açıklamadı.

Google’ın Waymo üzerinde farklı teknolojiler kullanacağı da düşünülüyor. Kişisel araçlardan lojistik sektörüne, toplu taşımacılıktan engelli kullanımına kadar farklı alanlarda yaşanan sorunların çözümüne yönelik avantaj sağlayacağı düşünülen Waymo, dünyanın trafik sorununa çare olacak düzeyde.

Farklı araba şirketleri ile de projeleri üzerinde çalışma ihtimallerinin olduğunu açıklayan yetkililer maliyet düşürme ve yenilikçi fikirleri hayata geçirme aşamasında yardım alabileceklerini belirtiyor.