24.09.2016 00:02

Google, Yeni Modemini Tanıtmaya Hazırlanıyor!

Her dala elini atmış olan Google, bu defa da Wifi özelliği olan ev tipi bir modem tasarlama aşamasında olduklarını duyurdu! Karşınızda Google Wifi!

Sızıntıları ortaya çıkarması ile ün yapmış Android Police sitesinin haberine göre Google bu defa da kendi modemini hazırlıyor. 4 Ekim’de yapılacak olan büyük Google etkinliğinde tanıtılması beklenen Pixel isimli akıllı telefon, Google Home hoparlör, 4K oynatabilme özelliğine sahip Chromecast ve Chromecast Ultra’nın yanında Google Wifi isimli modemin de tanıtılacağı düşünülüyor! İşte Google’ın modemine ait tüm bilgiler!

Google’dan Bu Defa Modem Haberi Geldi!

Google’ın tanıtmaya hazırlandığı ev tipi wifi router cihazı daha şimdiden satışta olan ve oldukça beğenilen Eero isimli modeme benzetilmeye başlandı. Bazı kesimler Google’ın yapacağı modemin Eero ile aynı özellikleri taşıyacağını düşünüyor. Fakat gelen diğer haberler ise sevindirici nitelikte. Sevindirici diyoruz çünkü ulaşan bilgilere göre Google’ın tasarladığı modem Eero gibi yüksek fiyatlarla satışa sunulmayacak. 129 Dolarlık bir fiyatla karşımıza geleceği düşünülen Google Wifi, Eero’nun yarı fiyatından daha ucuza satışa çıkacak. Ayrıca gelen diğer bilgilere göre ise Google Wifi yeni teknolojiler ile donatılabilir. Bakalım elini attığı hemen hemen her alanda başarılı olan Google, modem konusunda da bunu başarabilecek mi?