07.05.2017 18:01

Google’ın Popüler Mail Servisi Gmail Artık Daha Güvenli!

Günümüzde mail servisleri denilince akla gelen ilk servislerden birisi olan Google'ın mail servisi Gmail artık çok daha güvenli. İşte tüm detaylar.

Google’ın en başarılı servisleri arasında yer alan ve pek çok kullandığı Gmail servisi kısa bir süre önce önemli bir saldırıyla baş başa kalmıştı. Kullanıcıların Gmail’e olan güvenlerini sarsan bu durum sonrasında Google duruma el attı ve Gmail‘i artık daha güvenli hale getirdi.

Geçtiğimiz hafta başlarında Google, Gmail servisinde olan bazı kimlik avı önleme filtrelerini güncellemişti. Kullanıcıların güvenlikleri için oldukça önemli olan bu filtre güncellemeleri artık Android için Gmail uygulamasını kullanan kullanıcılara da sunuldu.

Google konuyla ilgili olarak yayınladığı bir blog gönderisinde, bu güncellemenin kullanıcıların güvenlikleri için çok önemli olduğunu ve kısa bir süre içinde bu güncellemeye ek olarak yeni bir kimlik avı önleme tedbiri getireceklerini belirtti.

Gmail’e Önemli Güvenlik Güncellemesi!

Google’a göre bu yeni sistemde kullanıcılar Gmail üzerinden bir bağlantıya tıkladıklarında açılacak olan web sitesi sayfası için kullanıcılar bir pop-up uyarısı alacak.

Kullanıcılar bu mesajda “Ziyaret etmeye çalıştığınız site, finansal, kişisel ya da diğer hassas bilgilerini ifşa etmenizi amaçlayan, sahtekarlık olarak nitelendirildi”

Kullanıcılar bu yeni sistemle birlikte bazı yanlış filtrelemelerin olabileceğini ve bu güvenlik ihlalini kabul ederek bu bağlantıları ziyaret edebilecekler.

Google’ın şimdilik kademe kademe kullanıcılarına sunduğu bu yeni Gmail güvenliği kullanıcıları Google Dökümanlar bağlantısı gibi görünen ancak kullanıcıların bilgileri ifşa eden ve bilgilerini çalan kimlik avı dolanıcılarına karşı da koruyor.

Kategoriler: Teknoloji Haberleri
Etiketler: gmail Hack pishing