05.07.2017 15:24

GTA V için Open IV Bir Üzücü Haber Daha Verdi

GTA V Liberty City modu iptal edildi. GTA V Liberty City modunun iptal edilme nedenleri neler? İşte tüm detaylarıyla modun iptall süreci.

Gerek grafikleri gerekse de oynanış alanıyla son günlerin en çok konuşulan oyunlarından biri olan GTA V, çıkışının üzerinden yıllar geçmesine karşın hala gündemde olan yapımlardan biri. Tabi ki oyunun bu kadar süre boyunca gündemde olmasının ana nedeni çoklu oyuncu desteği ve mod desteği. Çoklu oyuncu desteğini bir kenara bırakacak olursak mod desteği sayesinde bir nevi oyun içinde oyun sunan GTA V serisinin son günlerde mod desteği konusunda ise radikal kararlar alınıyor.

Rockstar tarafından alınan kararlarla beraber Open IV mod desteğinin kaldırılacağının açıklanmasıyla bir anda gündem olan seri, bir hayli eleştiri almaya başlamıştı. Yaşanan bu olayın hemen ardından işleri düzenleme adına bir değişikliğe de giden Rockstar iyi kötü tepkilerin üstesinden gelmişti. Tekrar gündeme gelen Open IV desteği olayı sonrasında yeni bir haber daha geldi. Bu kez Open IV GTA V Liberty City modunu iptal ettiğini açıkladı.

GTA V Liberty City Modu Neden İptal Oldu?

Merakla beklenen ve oyuna yeni bir harita ekleyeceği düşünülen modun iptal edilmesinin nedeni olarak ise Rockstar prosedürleri gösterildi. Yapımın mod politikalarına takılan GTA V Liberty City modu, Open IV tarafından da en kapsamlı modlardan biri olarak gösteriliyordu.

GTA V Liberty City modu tamamen iptal olması Open IV tepkilerinin bir daha gündeme gelmesine neden olabilir. Open IV bundan sonra hangi modlarla gündeme gelecek, orası da soru işareti.