Half-Life 3’ü Bekleyenlere Kötü Haber!

Half-Life serisinin merakla beklenen oyunu Half-Life 3’ten kötü haber geldi. Peki Half-Life 3’ten gelen üzücü haber nedir? İşte Half Life 3’ün üzücü haberi!

5

Geriye dönüp baktığımız zaman Half-Life 2‘nin çıkışının üzerinden 12 yıl geçtiğini görüyoruz ve ister istemez “Half-Life 3 nerede kaldı?” diye sormak istiyoruz. Dile kolay tam 12 yıl geçmiş üzerinden. 12 yılda ne oyunlar geldi geçti bu oyun piyasasından. Oyun pazarının efsane oyunları arasına adını yazdırmış Half-Life serisinin merakla beklenen üçüncü oyunu Half-Life 3 ise bırakın raflarda yerini almayı, yapımcısı Valve oyunun adını dahi diline almış değil. Tüm bu gelişmelerin ardından Valve’den gelen son haber Half-Life 3’ü bekleyenleri üzecek gibi duruyor.

Half-Life 3 Tarih mi Oluyor?

TeddyWolf isimli bir Reddit kullanıcısı tarafından bir e-posta görüntüsü ile ortaya çıkan ayrılık haberi Half-Life 3‘ün tarih olduğunun sinyalleri olabilir. Söz konusu e-postada 18 yıldır Valve bünyesinde çalışan ve Half-Life serisinin yayımlanan tüm oyunlarının yazarlığını yapan Marc LaidLaw firmadaki görevinden ayrıldığını bildiriyor. Bu ayrılık haberi “Half-Life 3 iptal mi oluyor?“sorusunu akla getirdi.

Laidlaw, açıklamalarında Half-Life serisinin tamamen Valve‘ye ait olduğunu ve bu projenin kendisinden önce başladığını ve kendisinden sonra da devam edebileceğini söyledi.

Oyun senaryosu yazmak için artık çok yaşlandığını belirten Laidlaw, kariyerinin geri kalanına kendi alanında yazarak devam edecek.

Valve, Half-Life 3 ve görevinden ayrılan Marc Laidlaw ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Benzer içerikler Yazarın diğer gönderileri

 • dragonnn

  çok ilgi çekici haberler sürekli takipçinizim

 • fatih

  Half life 🙂 Çocukluğumuzun geçtiği oyun resmen bitsin artık ya:) Adamlar tarih yazdı bir oyunlar baksanıza

 • Metin

  Çocukluğumun en güzel şeylerinden biridir. Okuldan kaçıp internet cafe’lerde geçirdiğim vakite üzüldüm bu haberi duyunca 🙂

 • Buket

  Ben de bugün her şey normal, hiç kötü haber almıyorum diyecektim. Half Life bitemez, öyle bir şey olmasın lütfen 🙁

 • cwlerde

  Geçenlerde maziyi hatırladım ve cidden o günlere bir nebze dönmek adına bilgisayarıma indirsem mi dedim. Sonra varsa yenisi onu indireyim dedim ve çok şaşırdım aradan geçen onca seneye rağmen ve o kadar tutulmuş olmasına rağmen nasıl yenisi çıkmaz. Bu şekilde bir şaşırdığım oyun da Age of Empires 4 çıkmaması olmuştur. 3 Fiyasko olmuştu ama hatalardan ders çıkartılarak o oyun da adam gibi yapılsa ve piyasaya sürülseydi eminim ciddi rakamlara erişmiş olacaklardı…