10.01.2016 21:32

Half-Life 3’ü Bekleyenlere Kötü Haber!

Half-Life serisinin merakla beklenen oyunu Half-Life 3'ten kötü haber geldi. Peki Half-Life 3'ten gelen üzücü haber nedir? İşte Half Life 3'ün üzücü haberi!

half life 3

Geriye dönüp baktığımız zaman Half-Life 2‘nin çıkışının üzerinden 12 yıl geçtiğini görüyoruz ve ister istemez “Half-Life 3 nerede kaldı?” diye sormak istiyoruz. Dile kolay tam 12 yıl geçmiş üzerinden. 12 yılda ne oyunlar geldi geçti bu oyun piyasasından. Oyun pazarının efsane oyunları arasına adını yazdırmış Half-Life serisinin merakla beklenen üçüncü oyunu Half-Life 3 ise bırakın raflarda yerini almayı, yapımcısı Valve oyunun adını dahi diline almış değil. Tüm bu gelişmelerin ardından Valve’den gelen son haber Half-Life 3’ü bekleyenleri üzecek gibi duruyor.

Half-Life 3 Tarih mi Oluyor?

TeddyWolf isimli bir Reddit kullanıcısı tarafından bir e-posta görüntüsü ile ortaya çıkan ayrılık haberi Half-Life 3‘ün tarih olduğunun sinyalleri olabilir. Söz konusu e-postada 18 yıldır Valve bünyesinde çalışan ve Half-Life serisinin yayımlanan tüm oyunlarının yazarlığını yapan Marc LaidLaw firmadaki görevinden ayrıldığını bildiriyor. Bu ayrılık haberi “Half-Life 3 iptal mi oluyor?“sorusunu akla getirdi.

Laidlaw, açıklamalarında Half-Life serisinin tamamen Valve‘ye ait olduğunu ve bu projenin kendisinden önce başladığını ve kendisinden sonra da devam edebileceğini söyledi.

Oyun senaryosu yazmak için artık çok yaşlandığını belirten Laidlaw, kariyerinin geri kalanına kendi alanında yazarak devam edecek.

Valve, Half-Life 3 ve görevinden ayrılan Marc Laidlaw ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.