02.05.2016 11:47

Hangisi Daha İyi? Samsung Galaxy S6 mı, Galaxy S7 mi?

Herkesin aklında tek bir soru; hangisini almalıyım, Galaxy S6 mı, yoksa Galaxy S7 mi? İşte tüm detaylı ile Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S7 karşılaştırması!

hangisini-almaliyim-samsung-galaxy-s6-mi-galaxy-s7-mi

Samsung‘un geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve yakın zamanda piyasaya çıkan yeni amiral gemisi akıllı cep telefonu modeli Galaxy S7, insanların beklentilerini karşılamaya yetti. Küçük kardeşi Galaxy S6 ile sıklıkla karşılaştırması yapılan Galaxy S7‘nin en büyük rakibi Galaxy S6 olacak gibi duruyor. Çıkışının üzerinden bir yılı aşkın bir süre geçmiş olmasına rağmen hâlâ büyük ilgi ile satın alınan Galaxy S6, büyük ağabeyini yakından takip ediyor.

Samsung‘un son iki yılda çıkarmış olduğu söz konusu her iki telefon da kullanıcılarına mükemmel bir Android deneyimi yaşatıyor. Her iki cihaz da günümüzün en güncel Android sürümü olan Android 6.0 Marshmallow ile çalışıyor. Bu sayede Galaxy S6 ve Galaxy S7 henüz bu güncellemeyi almamış cihazlara kıyasla performans ve kararlılık açısından bir adım önde yürüyor. Her iki cihaz da bu kadar başarılıyken insanlar hangisini seçmeleri gerektiği konusunda kararsız kalabiliyorlar. Bu yazımızda hangi cihazınız seçmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacak kriterleri ele alacağız.

Samsung Galaxy S6 mı, Galaxy S7 mi?

Söz konusu her iki cihaz arasından hangisini seçeceğinize karar vermeden önce Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S6 Karşılaştırması başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Gelelim Galaxy S6 ve Galaxy S7 cihazlarından hangisini seçmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacak kriterlere…

galaxy s7 galaxy s6 fiyat karsilastirma
Fiyat

Eminiz ki fiyat kriteri hangi cihazı alacağınız konusunda sizi sonuca götürecek en etkili kriter olacaktır. Samsung Galaxy S6 fiyatı 2016 yılının şu günleri itibariyle ortalama 1800 TL civarlarında. Samsung Galaxy S7 ise daha çok yeni bir cihaz olduğu için 2800 TL civarlarında alıcı buluyor. Samsung Galaxy S7 fiyatı uzun bir süre bu civarlarda seyreder diye düşündüğümüzden, Galaxy S7 cihazını almak için 2016 yılının ikinci yarısını beklemenizi tavsiye ederiz. 2016 yılının ikinci yarısında tanıtılacak olan Samsung Galaxy Note 6 sayesinde Galaxy S7’nin fiyatı ucuzlayabilir.

Tasarım

Samsung, önceki amiral gemisi Galaxy S6‘da bir önceki amiral gemisi olan Galaxy S5‘e kıyasla tasarım açısından mükemmel bir değişime gitmişti. Camları usta bir şekilde amiral gemisi telefonlarında kullanan Samsung, bu ustalığı sayesinde amiral gemisi cihazlarına mükemmel bir şıklık katıyor. Galaxy S6‘de metal gövde ve camın birleşimini mükemmel bir şekilde kullanan Samsung, bu ustalığını yeni amiral gemisi Galaxy S7‘de de sürdürdü.

Galaxy S6 cihazında biraz daha kutu gibi bir tasarım kullanan Samsung, ele rahat oturmayan bu tasarım hatasının farkına varmış olacak ki Galaxy S7 cihazında daha oval bir tasarıma yer verdi. Galaxy S7‘nin küçük kardeşi Galaxy S6‘ya göre ele çok daha rahat oturan ve hissiyatı daha tatlı bir tutuşunun olduğu göz ardı edilemez. Fakat bu fark hangi cihazı seçmeliyim sorunuza yanıt olur mu bilmiyoruz.

Donanım

Her iki cihazın da içinde barındırdığı işlemci ve grafik işlemcisi günümüzün en ağır mobil oyunlarını kaldırabilecek seviyede olduğundan çok fazla teknik detaya girmeyeceğiz. Eğer bu konuya meraklı ve merakınızı gidermek istiyorsanız yukarıda bağlantısını verdiğimiz Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S7 Karşılaştırması yazımızdan merakınızı giderebilirsiniz.

Samsung Galaxy S7, 4 GB RAM ile gelirken, S6’da bu değer 3 GB. Günümüzdeki akıllı cep telefonlarının performans açısından pek bir sorunu kalmadığı ve yeterince kararlı olduğu için bu kriterin pek bir önemi yok. Fakat aklınızda bulunmasında yarar var.

Samsung Galaxy S7‘yi, Galaxy S6‘dan ayıran en büyük özellik microSD kart desteği. Bildiğiniz gibi Samsung, önceki amiral gemisi Galaxy S6‘da microSD kart yuvasına yer vermemiş ve depolamayı arttırmıştı. Galaxy S7‘de bu kararından dönen Samsung, yeni amiral gemisinde microSD kart yuvasına yer verdi.

Sonuç

Technolat’ın seçimi tahmin edebileceğiniz üzere Samsung Galaxy S7 🙂 Siz de kendi fikirlerinizi yorum alanında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kategoriler: İnceleme