05.08.2016 20:47

HTC, Viveport Uygulamasını Yayına Soktu!

HTC, sanal gerçeklik gözlükleri için tasarlamış olduğu Viveport uygulamasını, dünya genelinde yayına aldı. İşte karşınızda HTC’nin Viveport uygulaması!

HTC firması sanal gerçeklik gözlükleri ile kullanılabilen tüm içerikleri bir araya toplamak adına tasarladığı Viveport uygulamasını yayınladı. Şu an sadece geliştiricilerin kullanabildiği beta Viveport uygulamasının, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için yayınlanacağı düşünülüyor. İşte karşınızda HTC Viveport!

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Uygulaması: Viveport!

htc-viveport-sanal-vive

Çağımızın en büyük yeniliği olan sanal gerçeklik gözlükleri git gide yayılıyor. Bunu gören üreticiler kendi markalarına ait sanal gerçeklik gözlükleri üretmekle kalmayıp içeriklerin bulunabileceği platformlarda üretmeye çalışıyor. İşte bunlardan biri olan HTC, sene içerisinde duyurduğu Viveport uygulamasının beta sürümünü yayına aldı. Steam uygulaması ile ortak tasarlanan Viveport sayesinde, oyundan videoya her türlü 360 derecelik içeriğe kolaylıkla tek platformdan ulaşılabilecek. Sanal gözlüklerin en iyisi olan HTC Vive’nin ismi kullanılarak oluşturulmuş olan Viveport uygulamasının, tüm sanal gözlüklere hizmet vereceği düşünülüyor. Hatırlarsanız;  Samsung’un birkaç gün önce 2.versiyonunu tanıttığı Gear VR gibi sanal gerçeklik gözlüklerinden birisi olan HTC Vive 2.500 TL olan fiyatı ile bir hayli dikkat çekmişti. Bakalım HTC, bu başarısını Viveport uygulaması ile devam ettirebilecek mi?