08.03.2017 00:00

HTC’nin Yeni Amiral Gemisi Ortaya Çıktı!

HTC'nin merakla beklenen yeni amiral gemisiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı!

Son zamanlarda daha dikkatli akıllı telefonlar üreten HTC’nin yeni amiral gemisi şekillenmeye başladı. İşte HTC’nin yeni amiral gemisiyle ilgili detaylar!

HTC’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Gelen son iddialara göre HTC’nin Ocean kod adına sahip olan bu yeni amiral gemisinin “Edge Sense” adı verilen özel bir ekran özelliğiyle geleceği düşünülüyor.

Daha Gelişmiş Özellikler Sunacak!

HTC’nin yeni amiral gemisinde kullanacağı bu özelliğin Samsung’un bir önceki amiral gemisi olan Galaxy S7 Edge modelinde olduğu gibi ekran çerçevesine dokunulduğunda belli işlemleri be görevleri gerçekleştirilebileceği düşünülüyor. Bu ekranda yer alan kısayollar üzerinden uygulamalara çok hızlı bir şekilde geçiş yapılmasına imkan veren bu yeni ekran özelliğiyle birlikte kullanıcılar vakit kaybetmeden işlerini halledebilecekler.

Bilindiği gibi HTC’nin yeni amiral gemisinin böyle bir ekranla geleceği geçtiğimiz yılın eylül ayında ortaya çıkmıştı. Ancak görünüşe göre HTC bu özelliği daha da geliştirmiş durumda. HTC’nin yeni amiral gemisinde kullanılacak olan ekranın özelliğiyle birlikte kullanıcılar müzik uygulamasındayken çerçeve kenarından ses açıp kapatabilecekler. Ayrıca fotoğraf uygulamasının içinde çerçeveden kamera deklanşör göreviyle kullanılabilecek. HTC’nin yeni akıllı telefonunda bir ana ekran tuşunun olmayacağı ve gücünün Qualcomm‘un Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alacağı söyleniyor. 5 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek olan HTC’nin yeni amiral gemisi 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanıyla gelecek. USB Type C bağlantı noktasıyla gelecek olan HTC’nin yeni amiral gemisinin ne zaman tanıtılacağı ise henüz bilinmiyor.

Etiketler: htc htc 11 snapdragon