26.06.2016 03:38

Huawei CEO’sundan Android Açıklaması Geldi!

Birkaç gündür Huawei’nin kendi işletim sistemlerini yaptığı konusu merak ediliyordu. Nihayet, Huawei cephesinden bu konu ile ilgili cevap geldi.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Huawei’nin kendi işletim sistemlerini yaptıkları ile ilgili birçok haber çıkmıştı. Hatta işletim sistemi geliştirme ekibinde Apple iOS 1’in yapımcılarından Abigail Brody’nin bulunduğu gelen bilgiler arasındaydı. Fakat elimize son ulaşan haberlere göre Çinli firma Huawei’nin CEO’su kendi işletim sistemlerini yapmayacaklarını ve Android üzerinden devam edeceklerini Weibo ( Çin’de aktif bir şekilde kullanılan sosyal medya platformu ) üzerinden yaptığı paylaşımlar ile duyurdu. Yaptığı paylaşımlarda Android cephesine övgüler yağdırırken söz konusu kendi işletim sistemleri ile ilgili herhangi bir bilgilendirmede bulunmaması, Kirin OS adı ile dedikoduları çıkmış olan işletim sisteminin sadece bir söylenti olarak kalacağını düşündürdü.

Çinli Dev Firma Huawei’yi Biraz Daha Tanıyalım

1987 yılında kurulan , merkezi Çin’in Shenzen şehrinde bulunan çok uluslu şirketin geçtiğimiz yıl verilerine göre 170.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.AR-GE’ye büyük önem veren Huawei, 21 adet AR-GE merkezine sahiptir. Huawei bildiğiniz üzere sadece akıllı telefon sektöründe değil daha birçok çeşitli alanda da üretim yapmakta. Bunlardan biri evinizdeki modemler. Ayrıca Çinli firma dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon cihazı üreticisidir.