24.05.2017 20:28

Huawei Mate 10 Bildiklerinizi Unutturacak

Huawei Mate 10 akıllı telefonlarında yer alan özellikler görünmeye başladı. Huawei Mate 10 telefonlarında nasıl sistemler yer alacak? Beklenen sistemler neler?

Apple ve Samsung’un liste başı olduğu akıllı telefon dünyasında yavaş yavaş dengeler değişmeye başladı. Artık Samsung ve Apple’ın dışında, özellikle Çinli akıllı telefon üreticileri de öne çıkmaya başladı. Şimdiden ilgi odağı olan Çinli akıllı telefon üreticilerinin, listelerde de sürekli satış rakamları yükselmeye başlamış durumda. İşte bu markalardan biri olan Huawei, akıllı telefon serilerinde de yenilenmeyi gelenek haline getirmekte kararlı. Önce amiral gemisi akıllı telefonlarıyla öne çıkan markanın şimdi ise Huawei Mate 10 serisiyle gündeme geldiğini gördük.

Fakat bu kez markanın yeni telefonu, amiral gemisi akıllı telefonlarını bile geride bırakacak özelliklere sahip. Özellikle teknik donanım kısmında Huawei Mate 10 serisinin bir hayli başarı elde edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bu iddiaları güçlendiren ilk Huawei Mate 10 özellikleri de şimdiden görülmüş durumda.

Huawei Mate 10 Özellikleri Nasıl Olacak?

Yeni seri Huawei Mate 10 akıllı telefonlarında ilk dikkat çeken özelliğinin ise Kirin işlemcileri olduğunu görüyoruz. Markanın kendi üretimi olan Kirin işlemcilerinin yenilenmiş modeli olması beklenen Kirin 970 işlemcilerini sunacak olan Huawei Mate 10, performans rekorları da kıracak gibi duruyor.

İki farklı model ile gelmesi beklenen Huawei Mate 10 serisinin üst seviye modelinde ise 8 GB RAM bellek kullanımı yapılması bekleniyor. Diğer bir yeniliğin kamera kısmında yapılması beklenirken Huawei Mate 10 serisinin 23 MP ve 16 MP değerinde çift arka kamerasını bulunacağı da belirtiliyor. Ön kısımda da çift kamera kullanacağı iddia edilen telefonların ne zaman tanıtılacağı ise kesin değil.