03.09.2016 23:21

IFA 2016’da Tanıtılan Akıllı Saatler

Giyilebilir teknolojide önemli yer tutan akıllı saatler de IFA 2016'da teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. İşte IFA 2016'da tanıtılan akıllı saatler!

Her sene Eylül ayının ilk haftalarında düzenlenen ve piyasanın merakla beklediği teknoloji ürünlerinin tanıtıldığı IFA 2016’da bu yıl giyilebilir teknolojide en çok tercih edilen akıllı saatler de yine teknoloji severlerin beğenisine sunuldu.

Akıllı saatler ile spor aktivitelerinizi düzenleyip hatta takip edebilir,kamerasını kullanabilir,müzik dinleyebilir ve mesajlarınızı okuyabilirsiniz.İlerleyen teknolojiyle adeta mini bir cep telefonu işlevi gören akıllı saatler insanlar için ihtiyaç haline gelmiş durumda diyebiliriz.

İşte IFA 2016’da Görücüye Çıkan Akıllı Saatler

Asus ZenWatch 3

asus-zenwatch-3
Bu yıl Mayıs ayında 3. Nesil Zenfone modellerini tanıtan Asus ekolojisini tamamlamak adına ZenWatch 3‘ü görücüye çıkardı. Sıradan akıllı saatlere göre daha şık ve alıcı duran yeni ZenWatch beğeniye sunuldu.  340 mAh kapasiteli batarya ile daha uzun süre kullanım vaadeden ZenWatch 3‘ün bataryası 15 dakikada %60 doluluk oranına ulaşıyor.  Yeni akıllı saat paslanmaz çelikten imal edilmiş olup kayış kısmınınsa tamamen deri olduğunu belirtelim. Ancak ZenWatch 3‘de toza ve suya karşı dayanıklılık bulunmuyor.
ZenWatch 3‘ün 229 Euro‘luk fiyat etiketiyle satılacağını belirtelim. Ancak 229 Euro‘luk fiyat kauçuk kayış için geçerli eğer deri kayış ile birlikte alırsanız fiyat 249 Euro oluyor.

Samsung Gear S3 Frontier

samsung-gear-s3-frontier
Bir akıllı saatte bulunması gereken tüm özellikleri barındıran ve Apple Watch ile rekabete hazır Samsung Gear S3 Frontier pürüzsüz tasarımıyla güzel bir görüntü veriyor.  Samsung Tizen OS işletim sistemi ile uzun süreli kullanım imkanı sunan akıllı saat LTE(4.5 G) bağlantı hızını destekliyor. 22mm‘lik herhangi bir saat kayışı ile kişiselleştirilebilme imkanı sunulan saat ayrıca toza ve suya karşı da dayanıklı. Ayrı bir inceleme yazısında konuk etmeyi planladığımız Samsung Gear S3 Frontier için henüz bir fiyat bilgisi paylaşılmadı.

Withings Steel HR

withings-steel-hr
Nokia‘nın sahibi olduğu şirket olan Withings‘in üretimi olan bu cihaz akıllı saatten ziyade bir hareket takip saati. Withings klasik kol saatlerine benzeyen ürünleriyle tanınıyor. 25 günlük pil ömrü sunan saat ile fitness takibinizi yapabilir, kalp atış hızınızı gözlemleyebilir ve ayrıca akıllı telefonunuzdaki bildirimleri görebilirsiniz.

Uyurken de aktivitelerinizi takip edebilecek Withings Steel HR iki farklı kadran modeliyle satışa sunulacak. 36mm Kadrana sahip Steel HR modeli için 179.95 dolar, 40mm Kadrana sahip Steel HR içinse 199.95 dolarlık fiyat etiketi bulunuyor. Bakalım IFA 2016’da tanıtılan akıllı saatler kullanıcıların beğenisini toplayabilecek mi?