26.08.2016 11:35

İlk Android Nougat Sahibi Telefon LG V20 mi Olacak?

LG V20 için 'ilk Android Nougat'lı' telefon tanımı yapılıyor. Peki gerçek ne, LG V20 bu ünvanı sahiden taşıyor mu? Yoksa farklı rakipleri de var mı?

LG, muhtemelen ilk Android Nougat işletim sistemli telefon olan V20’nin üreticisi olmaktan gurur duyuyor ve Güney Kore menşeli firma, LG V20‘yi 6 Eylül’de duyuracak.

Henüz iki hafta kalmışken, LG V20 ilk Android Nougat işletim sistemli akıllı telefon olacak ve müşterilerin eline geçecek. AndroidPolice’den David Ruddock’un görüşlerine göre ise LG V20 mağazalara ilk uğrayacak telefon olsa da, yeni Nexus akıllı telefonlar geniş pazarlara ulaşan ilk Android 7 işletim sistemli cihaz olacaklar. Ruddock’a göre LG V20 dünyadaki ilk Android Nougat sahibi telefon olabilir ama tüm dünyada satışa çıkacak olan model Nexus olacak.

LG V20 Ne Zaman Çıkacak, Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yani LG V20 satın almayı düşünenler için bu değerlendirilesi bir durum ve ilk Android Nougat işletim sistemli telefona sahip olmak isteyen pek çok kişi var. Söylentilere göre LG V20 Amerika Birleşik Devletleri’nde T-Mobile aracılığıyla 23 Eylül’de 649 Dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Telefonun resmi duyurusu ise 6 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

O zamana kadar Android Nougat‘ı askıya alsak da, LG V20 oldukça iddialı bir telefon ve kullanıcılarına ‘en iyi video ve ses deneyimini’ sunmayı hedefliyor.