Değişimin gerekliliğini düşünen markalardan biri de Infiniti oldu. Infiniti yeniden markalaşmak adına logosunu değiştirdi. Şirket sadece logosunu değil, rozetlerini, kokusunu ve bayilerini de değiştirdi.

Japon otomotiv devi Nissan'ın lüks markası Infiniti, değişime gitti. Infiniti logosunun yanında bayi kokusu dahi değiştirdi. Son yıllarda şirketlerdeki logo değişikliklerine ünlü lüks otomobil markası Infiniti de eklendi. Infiniti artık üç boyutlu bir logoya geçiş yaptı. Infiniti'nin yeni logosu sonsuz yol'u temsil eden bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Markanın eski logosu ters V şeklindeyken yeni logo, iki taraftan birleşen bir tasarım şeklinde.

Infiniti yaptığı açıklamada logosunu "Sonsuz yolun ufukla kesiştiği noktaya daha fazla vurgu yaptığımız, her zaman geleceğe ve yeni ufuklara bakma kararlılığımızı sergilediğimiz." ifadeleri ile tanımladı.

Infiniti sadece logosunu değil, bayilerinde yer alan kokusunu ve çalan müzik listesini de yenilediğini duyurdu. Yani ünlü marka keskin bir değişime girdiğini ve daha lüks bir deneyim sunacağını müjdeledi.

İşte Infiniti'nin değişimini sergileyen logosu ve bayilerinin görselleri;

Sıfır Araç Almak İsteyenlere MÜJDE! Citroen Temmuz 2023 Fiyat Listesi ve Dev Kredi Kampanyası Açıklandı Sıfır Araç Almak İsteyenlere MÜJDE! Citroen Temmuz 2023 Fiyat Listesi ve Dev Kredi Kampanyası Açıklandı

infiniti-brand-refresh-includes-new-3d-logo-visual-audio-plus-scent-identity_3