23.05.2017 14:52

Instagram Arşiv Güncellemesi Geldi

Instagram Arşiv sistemini duyurdu. Paylaşım sisteminde büyük yenilikler getirecek olan Instagram Arşiv sisteminin detayları neler? Sistem nasıl kullanılacak?

Facebook uygulamasıyla beraber en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram belli aralıklarla güncellemeler almaya devam ediyor. Sosyal medya devinin son olarak yeni bir güncellemesi daha ortaya çıktı. Instagram Arşiv güncellemesi olarak sunulan yeni güncellemeyle beraber uygulamanın düzeninde de ciddi bir değişim ortaya çıktı. Instagram Arşiv sistemiyle beraber artık kullanıcıların resimlerini silmeden saklamalarının önü açılmış oldu. Peki yeni güncellemenin detayları neler?

Instagram Arşiv Güncellemesinde Nasıl Bir Kullanım Olacak?

Instagram Arşiv güncellemesiyle beraber artık kullanıcılar istedikleri anda paylaşmış oldukları resimleri doğrudan arşivlerine ekleyebilecekler. Instagram Arşiv sistemini kullanarak resimlerinizi arşive ekleme işlemi yaparsanız, bu durumda paylaşılan fotoğraflar ekranından paylaşımınız kalkacak ve arşiv bölümünde yer alacak. Kullanıcılar daha sonra arşiv kısmına aldıkları paylaşımları yeniden gönderi ekranına çıkarabilecekler.

Instagram Arşiv sisteminin bu şekilde resimlerin silinmesi sorununa çözüm oluşturmuş olacağı bekleniyor. Instagram kullanımını daha işlevsel hale getiren Instagram Arşiv güncellemesinin şu an için yayına geçtiğini de eklemek gerekiyor. Hem Android hem de iOS uygulama mağazalarından güncellemeleri yapmak mümkün. Güncelleme yaptıktan hemen sonra Instagram Arşiv özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.