22.10.2016 05:17

Instagram Canlı Video Özelliğini Test Ediyor!

Canlı yayın yapılabilen platformlara YouTube’dan sonra şimdi de Instagram ekleniyor! İşte Instagram’da canlı yayının nasıl olacağı hakkında tüm detaylar!

Rusya’dan gelen haberlere göre Instagram da canlı yayın yapılabilen platformlar kervanına katılmak üzere. Elimize ulaşan bilgilere göre Instagram, Rusya’da yeni canlı yayın özelliğini test etmeye başlamış. Rusya’da bazı Instagram kullanıcıları, geçtiğimiz aylarda eklenen yeni “Hikayeler” özelliğinin ekranda bulunduğu kısmın hemen aynı kısımda üstünde“Canlı” etiketiyle bir şerit eklendiği söylüyor. İşte Instagram’a eklenecek olan canlı yayın özelliği ile ilgili diğer detaylar!

Instagram, Canlı Yayın Olayında Ben de Varım Dedi!

instagram-canli-yayin-ozelligi

Rusya’daki bazı Instagram kullanıcılarının dediklerine göre ünlü fotoğraf paylaşma programına canlı yayın özelliği eklendi. Özelliğin tam olarak nasıl kullanıldığı bilgisi elimize geçmemiş olsa da paylaşım yapma ekranında; üzerinde “Go Insta” (muhtemelen ülkemizde Haydi Instala! Şeklinde çevrilecektir) yazan kırmızı bir buton olduğu da gelen bilgiler arasında. Instagram’ın Snapchat özelliğini kopyalamasından sonra meşhur canlı yayın özelliğini de bünyesine katması daha şimdiden bazı kesimler tarafından Instagram artık Instagram olmaktan çıktı şeklinde yorumlanıyor. İşte Instagram’da canlı yayının nasıl olacağını gösteren diğer görseller!

instagram-canli-yayin