01.03.2016 22:02

Instagram Hesap Silme Rehberi!

Fotoğraf ve video paylaşım amaçlı popüler sosyal ağlardan Instagram için hesap silmenin nasıl yapıldığını rehberimizde anlatıyoruz. İşte Instagram hesap silme!

Gelişen teknoloji sayesinde artık cebimize kadar giren ve vazgeçilmez hâle gelen telefonlar için mobil uygulamaları çoğumuz kullanıyoruz. Gerek mobil platformlarda gerekse masaüstü platformlarda birçok sosyal ağa çoğumuz üyeyiz. Günlük yaşantımız içerisinde bu sosyal ağları sıkça ziyaret ediyor, paylaşım yapıyoruz. Ancak bazen çok çeşitli sebeplerden dolayı bu sosyal ağlardaki üyeliklerimizi, hesaplarımızı silmek istiyoruz. Bu yazımızda fotoğraf ve video paylaşım amaçlı popüler sosyal ağlardan olan Instagram için Instagram hesap silmenin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap silme işlemi esasında çok kolay ve birkaç adımdan oluşuyor. Öncelikle Instagram hesabınızı silebilmek ya da diğer bir tabirle geçici olarak kapatabilmek için bu linke tıklayıp, Instagram hesap silme sayfasına ulaşmanız gerekiyor. Bu sayfaya ulaştığınızda ilk önce eğer giriş yapmadıysanız Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra da sayfada yer alan “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunu açılır menüden yanıtlamanız gerekiyor.

instagram_hesap_silme_1

“Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna yanıt verdikten sonra karşınıza yeni bir bölüm çıkacak. Bu bölümde ise Instagram hesap şifreniz isteniyor ve ayrıca yaşadığınız sorunun çözümü için birtakım yardım makaleleri de sunuluyor. Bu makalelerde ise Instagram hesabınızı silmenize neden olabilecek bazı sorunların nasıl çözülebileceği anlatıyor.

instagram_hesap_silme_2

Instagram şifrenizi de ilgili kutucuğa girip “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna bastığınızda Instagram hesabınız geçici süreyle kapatılmış oluyor.

Kategoriler: Rehber