02.11.2016 21:12

Instagram Hikayeler Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Instagram'ın en çok konuşulan özelliği olan Instagram Hikayeler Paylaşımı nasıl yapılır? Instagram Hikayeler Paylaşımı için hangi ayarları yapmak gerek?

Facebook desteği ile beraber artık adından en çok söz ettiren sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, son dönemde yayınladığı güncellemeler ile beraber artık sosyal medyanın en gündemde olan uygulamalarından da biri olarak değerlendirilmeye başlandı. Bu noktada Instagram’ın en çok konuşulan güncellemelerinden biri ise son günlerde yayınlanan resimlerin hikayesi özelliği oldu. Daha önce Snapchat tarafından kullanıldığı bilinen özelliğin Instagram’a gelmesiyle beraber tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi Instagram üzerinden de resimlerle hikaye oluşturmaya da imkan verilmeye başlandı. Instagram hikayeler güncellemesinden sonra en çok merak edilen konulardan biri olarak Instagram hikayeler paylaşımı yapmak olduğunu da söylemek gerekiyor. Resimlerin hikayesi özelliğini kullanmak ise oldukça basit.

Instagram Hikayeler Paylaşımı Hazırlamak

instagram-hikayeler

Instagram’ın yeni özelliğini kullanarak paylaşım yapmak için öncelikle akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasını açıyoruz.

  • Söz konusu güncellemeden sonra Instagram’ın üst menüsü değişti. Resimlerin hikayesi paylaşımları için de bu değişen üst menü kullanılıyor. Instagram hesabınıza girdikten sonra ise üst menüde yer alan “+” işaretine tıklamanız gerekiyor. Sol kısımda yer alan bu işarete tıkladıktan sonra ise paylaşım kısmına geçebiliyorsunuz.
  • Şimdi ise karşınıza gelen ekranda fotoğraf çekimini yapmanız gerekiyor. Fotoğraf çekiminizi yapıp ardından ise çektiğiniz fotoğraflarınızı düzenlemeniz gerekiyor. Daha sonra ise hazırladığınız fotoğraflarınızı Instagram resimlerin hikayesi özelliği ile paylaşmak için paylaş butonunu kullanmanız yeterli oluyor.

Kategoriler: Rehber