29.06.2017 18:50

Instagram Saldırgan Yorumları Engelleyecek Bir Sisteme Geçiyor

Instagram saldırgan yorumları engellemek için yeni bir güncelleme duyurdu. Saldırgan yorumları engelleme için gelen yeni özellik nasıl kullanılacak?

Instagram, güncellemelerine belli aralıklarla devam ediyor. Canlı yayın özellikleriyle beraber yeni bir döneme giren ve artık sosyal medyanın en çok kullanılan görsel tabanlı uygulaması olarak değerlendirilen Instagram, hem canlı yayın sisteminde hem de hikayeler sisteminde rekor seviyede aktiflik oranına ulaştı. Instagram’ın son olarak Snapchat üzerinden aldığı hikayeler özelliğinin 250 milyon kullanıma ulaşması uygulamanın geldiği boyutu gözler önüne sermekte. Tüm bu sistemlerle beraber bir adım öne çıkmaya başlayan Instagram, bir yandan da yorum sistemlerini güncellemeye başladı. Son olarak uygulamanın saldırgan yorumları engelleme üzerine bir sistem geliştirdiği ortaya çıktı.

Instagram Saldırgan Yorumlara Karşı

Uygulamanın yaptığı yeni güncellemeyle beraber saldırgan yorumları engelleyebilecek bir sisteme geçtiği belirtildi. Yeni güncelleme sonrasında artık saldırgan mesajlar Instagram tarafından doğrudan engellenebilecek. Bunun için yorum bölümüne yeni eklenen seçenek kullanılacak. Kullanıcılar yorum kısmına girip, buradan saldırgan yorumları engelle seçeneğini açık konuma getirdiklerinde yeni güncellemeyle gelen özellikleri kullanabilecekler.

Instagram Saldırgan Yorum

Şu an Amerika bölgesinde yayınlanan güncellemeyle beraber saldırgan yorumları engelleme sistemi de devreye girmiş oldu. Dil konusunda da İngilizce dili destekleyen yeni sistemin zaman içerisinde yaygınlaşması da bekleniyor. Diğer diller için gelecek olan desteğin ne zaman geleceği konusunda ise bir açıklama bulunmadı. Öyle ki uygulamanın diğer güncellemelerini düşünürsek epey bir yeni güncellemeyi beklemek gerekecek. Ülkemiz içinde durum böyle.