28.03.2016 23:47

Instagram Satışı için Bilmeniz Gerekenler

Instagram satışı artık internet ticaretinin önemli noktalarından biri. Bu nedenle ticarete girmek isteyenlerin ilk deneyimi Instagram satışı oluyor.

Instagram satışı artık internet ticaretinin önemli noktalarından biri. Bu nedenle ticarete girmek isteyenlerin ilk deneyimi Instagram satışı oluyor. Fakat bu işi yapmadan önce bilmeniz gereken ve satışlarınızı etkileyecek bir takım kriterler var sizin için bunları inceledik.

Instagram Satışı İçin Tavsiyeler

Instagram, artık binlerce hatta milyonlarca alıcı ile satıcıyı buluşturan bir ticaret platformuna dönüştü. Fakat Instagram ticareti rekabetin de oldukça fazla olduğu bir sektör. Bu nedenle belirli kriterlere dikkat ederek birçok kişinin önüne geçebilirsiniz.

Instagram’dan satış yapabilmek için ilk olarak karşınızda ki takipçilere kendinizin bu işte etkin ve hakim olduğunuzu hissettirmeniz lazım. Bunu yapmak için de paylaşmış olduğunuz fotoğrafların popüler ürünler, iyi markalar ve en çok bakılan ürünlerden seçilmesi gerekmektedir.

Satış için Instagram kullanıyorsanız, şunu kesinlikle bilmelisiniz, Instagram sadece fotoğrafların paylaşıldığı bir sosyal medya türü. Bu nedenle altında ki yazıları okuyan insan sayısı oldukça az. Bu nedenle ürünün fiyatı ya da diğer önemli notları yazı olarak değil, görsel olarak paylaşın. Bunun etkisi büyük olacaktır.

Instagram satış uygulamaları, satış yapmak isteyenlerin kurtarıcılarından bir tanesidir. Bu uygulamaları kullanarak potansiyel müşterileriniz için satışı kolaylaştırabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğrafın altına koyacağınız kısa linke tıklayan müşteriler direk ürünü satın alacakları sayfaya yönlendirilirler. LİKEtoKNOW.it, Soldsie ve Like2Buy bu uygulamalardan sadece bazıları.

Kategoriler: Rehber