19.10.2016 08:30

Instagram İntiharları Engellemeye Çalışıyor

Instagram, intiharları engellemek için yeni bir özellik getiriyor. İşte Instagram'ın intiharları engellemek için getireceği özelliğin detayları!

Tanıdıklarınız depresyona girmiş, psikolojik bunalımda olabilir ve bu durumlarda insanların kendine zarar verme olasılığı yükseliyor. Daha önce örneklerini ülkemizde de yaşadığımız gibi bunalımda veya intihar eğilimi olan insanların mesajlarını sosyal medyadan yayınladığını biliyoruz. Son dönemde yıldızı parlayan popüler sosyal ağ Instagram da yeni özelliğiyle bunlara önlem almayı planlıyor. Peki Instagram’ın bu özelliği nasıl olacak?

Instagram’ın İntihara Tedbir içi Getireceği Yeni Özelliği

Sizi kaygılandıran bir mesajı Instagram’a bildirirseniz mesajı atan kişiye ‘ Biri sizin mesajınızı görmüş ve zor durumda olduğunuz düşünüyor. Desteğe ihtiyacınız varsa size yardım etmek istiyoruz.’ şeklinde bir mesaj gönderecek. Mesaj atan kişiye arkadaşıyla konuşması ya da yardım hattıyla bağlantı kurması gibi seçenekler sunulacak.

Bunalımda ve intihar eğiliminde olan insanlara ailesi ve arkadaşları tarafından yardım edilmek istendiği ama nasıl iletişim kurulacağını bilmediklerini söyleyen Instagram yetkilisi Marne Levine, bu özellik ile birlikte kişinin en ihtiyacı olduğu anda onu seven ve önemseyen bir çevresi olduğunu belli etmek istiyor. Facebook’un benzer bir özelliği bu yılın başında kullanıcılarına sunmuş ayrıca gelen bildirimlerin doğru ya da yanlış olduğunu inceleyen bir ekip kurmuştu.

Instagram için Takipçi Kazanma ve Beğeni Arttırma Yolları