21.06.2016 23:50

Instagram Twitter’ı Geride Bıraktı!

Küresel anlamda ki en büyük sosyal paylaşım platformlarından biri haline gelen Instagram 500 milyon tekil kullanıcısı ile Twitter’ı geride bıraktı.

Son yılların en büyük sosyal paylaşım platformu haline gelen Instagram başarısının üzerine başarı katmaya devam ediyor. İlk defa Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından yazılan ve Ekim 2010’da yayına giren uygulama önceleri sadece fotoğraflara filtre vb. özellikleri ile kullanıcılarına hizmet verirken, Facebook tarafından 1 milyar dolarlık yatırım aldıktan sonra şu anda günde 500 milyon tekil kullanıcı sayısına ulaşan bir dev haline geldi. Diğer taraftan mikroblog platformlarından Twitter’ı geride bırakan Instagram artık Snapchat ile ciddi bir rekabet içerisinde.

Instagram Twitter’ı Geride Bıraktı: 500 Milyon Tekil Kullanıcı Sayına Ulaştı!

Yakın zamanda kendine logo güncellemeleri gibi yeni güncellemelerde getiren Instagram bu sayede daha da fazla kullanıcıya hitap ederek, kullanıcı sayısını daha da artırmaya hedefliyor. Şu anda 500 milyon tekil kullanıcı ve aktif kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, Twitter ve Snapchat’ide geride bırakmış durumda. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey oluşan bu durumlar hakkında nasıl bir yorum yapacak bilinmezken, gelen sızıntılara göre Twitter’da Yahoo ile bir konsorsiyum oluşturmayı hedefliyor.