13.12.2016 21:07

Instagram ve Facebook Ortak Bir Özellikte Buluştu!

Akıllı telefon marketlerine geldiği günden bu yana büyük ilgi göre Instagram ve Facebook ortak bir özellikte buluştu. İşte Facebook ve Instagram’daki o özellik!

Uygulama geliştiricilerin telefon marketlerine entegre ettiği günden bu yana küresel anlamda yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşan mobil sosyal paylaşım platformu Instagram, geçtiğimiz günlerde milyarca kullanıcıya ulaşan ve şirketlerinin hissedarı olan Facebook’a gelen canlı yayın özelliğini kullanıma açtı. Şu anda sadece ABD’de geçerli olan güncellemenin önümüzdeki dakikalar içerisinde Türkiye’de de yayınlanması bekleniliyor.

instagram-2

FACEBOOK, INSTAGRAM GİBİ SOSYAL MEDYA KOLLARINA OLAN YATIRIMLARINI ARTIRDI

Facebook, Instagram gibi sosyal medya kollarına olan yatırımlarını arttırmaya devam ederken, yine küresel anlamda akıllı telefonların vazgeçilmezi haline gelen WhatsApp’a olan destek güncellemelerine de devam ediyor. Son güncelleme ile WhatsApp’a düzenlenebilir fotoğraflar ve GİF desteği sağlanırken, yine Facebook kendi bünyesine de hikayeler özelliği getiriliyor. Hikayeler özelliği Messenger Day adı altında yayınlanacak.

FACEBOOK SON DÖNEMLERDE ÖZGÜN GELİŞTİRMELER YAPMAKTA ZORLANIYOR

Facebook ve Facebook’a bağlı diğer sosyal paylaşım ağlarında son zamanda özgün geliştirmelerden daha çok, başka platformlardan kopyaların görülmesi mümkün. Örneğin ilk başta kendi bünyesine canlı yayın özelliği ekleyen Facebook, daha sonra Instagram’a da eklediği bu özelliği Periscope’dan kopyalamış bir durumda. Öte yandan Instagram’da olacak canlı yayın özelliğinde ki yayınların tekrarı izlenemeyecek.

Kategoriler: İnternet Mobil Yazılım