24.08.2016 21:00

Instagram’da Banka Tuzağı!

Son günlerde Instagram'da yeni bir dolandırıcılık yöntemi ortaya çıktı. Instagram'daki bazı banka sayfaları takipçilerini mesaj atarak dolandırmaya başladı.

Dolandırıcıların Instagram kullanıcıları için yeni bir tuzak geliştirdiği ortaya çıktı. İddiaya göre Instagram‘da banka ve finans hesabı yöneten birtakım kötü niyetli kişiler takipçilerine para kazanacaklarını söyleyerek avlamaya çalışıyor.

Fazladan Nakit Para İster Misin?

Instagram‘da banka ve finans sayfası yöneten kötü niyetli kişilerin sayfada bir süre vakit geçiren takipçilerine “Nakit para kazanmakla ilgilenir misin?” şeklinde özel mesaj attığı öğrenildi. Instagram hesabı yöneten sayfa yöneticilerinin bu gibi mesajlar atarak takipçilerini kandırmaya çalıştığı, dolandırdığı öğrenildi. İddiaya göre birçok büyük finans şirketinin dahi resmi hesapları sayfa takipçilerine bu gibi mesajlar gönderebilmekte.

Yoksul Instagram Kullanıcılarını Kandırıyorlar!

Edinilen bilgilere göre Instagram kullanıcılarını özel mesaj atarak dolandırmaya çalışan finans sayfaları dolandıracakları kişileri yoksul ve depresif kullanıcılar arasından seçiyor. Çoğu Instagram kullanıcısı bu gibi dolandırıcı sayfalara itibar etmese de finans sayfalarının hedef aldığı yoksul, maddi sıkıntısı olan kişiler bu gibi dolandırıcılık durumlarına aldanabiliyor. Size önerimiz Instagram’daki bahsettiğimiz dolandırıcı sayfalar hakkında yakınlarınızı bilgilendirin ve siz de bu gibi dolandırıcılık tuzaklarına itibar etmeyin.