11.02.2016 21:03

Instagram’dan Yeni Uygulama

Instagram kullanıcıları için büyük sürpriz! Instagram'da yayınlanan videoların Instagram kullanıcıları tarafından kaç kez izlendiğini görmek artık mümkün.

Artık Facebook’takine benzer bir şekilde Instagram’da paylaştığınız videoların 400 milyonu aşan Instagram kullanıcıları tarafından kaç kez izlendiğini görebileceksiniz. Firma, bugünden itibaren izlenme sayılarını göstermeye başladı.

Uygulama Nasıl Çalışacak?

Instagram videolarının izlenme sayısı normalde beğenilerin göründüğü alt kısımda yer alacak. Her bir videonun kaç defa beğenildiğini görmek için tıklamanız yeterli olacak. Instagram izlenme sayısına öncelik vereceklerini, çünkü toplulukların videoya ne kadar ilgi gösterdiğinin en iyi göstergesinin bu olacağını dile getiriyor. Firmanın blog haberlerine göre Instagram videoları izleyerek vakit geçiren kişilerin sayısı %40 artmış durumda.

Videoların kaç kez izlendiği bizler gibi Instagram kullanıcıları için pek bir önem teşkil etmiyor olsa da uygulamanın en popüler yaratıcıları için Instagram içeriklerinin Vine ya da YouTube’a oranla ne denli izlendiğini ortaya koyan hayati bir gösterge. Instagram, bu uygulamanın Zach King gibi günde 5 milyon kez izlenen ya da Rachel Ryle gibi günde yüzbinlerce kez videoları tıklanan kişiler için insanların onlara olan ilgilerini ölçmenin bir yolu olduğunu belirtiyor. Ayrıca reklam verenlerde videoların ne kadar izlendiğine önem veriyorlar.

Instagram, bugünden itibaren bazı kullanıcılarıyla bu uygulamayı önümüzdeki haftalarda herkese sunmadan önce test etmeye başladı. Sizde yakında Facebook’taki gibi Instagram videolarınızın izlenme sayısını görebilirsiniz. Bakalım Vine ya da YouTube videolarına Instagram videoları ne kadar rakip olabiliyor?