Instagram’dan Yeni Uygulama

Instagram kullanıcıları için büyük sürpriz! Instagram’da yayınlanan videoların Instagram kullanıcıları tarafından kaç kez izlendiğini görmek artık mümkün.

3

Artık Facebook’takine benzer bir şekilde Instagram’da paylaştığınız videoların 400 milyonu aşan Instagram kullanıcıları tarafından kaç kez izlendiğini görebileceksiniz. Firma, bugünden itibaren izlenme sayılarını göstermeye başladı.

Uygulama Nasıl Çalışacak?

Instagram videolarının izlenme sayısı normalde beğenilerin göründüğü alt kısımda yer alacak. Her bir videonun kaç defa beğenildiğini görmek için tıklamanız yeterli olacak. Instagram izlenme sayısına öncelik vereceklerini, çünkü toplulukların videoya ne kadar ilgi gösterdiğinin en iyi göstergesinin bu olacağını dile getiriyor. Firmanın blog haberlerine göre Instagram videoları izleyerek vakit geçiren kişilerin sayısı %40 artmış durumda.

Videoların kaç kez izlendiği bizler gibi Instagram kullanıcıları için pek bir önem teşkil etmiyor olsa da uygulamanın en popüler yaratıcıları için Instagram içeriklerinin Vine ya da YouTube’a oranla ne denli izlendiğini ortaya koyan hayati bir gösterge. Instagram, bu uygulamanın Zach King gibi günde 5 milyon kez izlenen ya da Rachel Ryle gibi günde yüzbinlerce kez videoları tıklanan kişiler için insanların onlara olan ilgilerini ölçmenin bir yolu olduğunu belirtiyor. Ayrıca reklam verenlerde videoların ne kadar izlendiğine önem veriyorlar.

Instagram, bugünden itibaren bazı kullanıcılarıyla bu uygulamayı önümüzdeki haftalarda herkese sunmadan önce test etmeye başladı. Sizde yakında Facebook’taki gibi Instagram videolarınızın izlenme sayısını görebilirsiniz. Bakalım Vine ya da YouTube videolarına Instagram videoları ne kadar rakip olabiliyor?

Benzer içerikler Yazarın diğer gönderileri

  • Uğur

    Bence çok güzel bir uyguluma olmuş. Ama hala bir telefondan 2 farklı hesaba girememek çok kötü bir sorun, umarım en kısa zamanda buna çözüm yaratılar.

  • cwlerde

    bu instagram video izlenme, video geliştirmeleri ile mobil youtube olma yolunda ilerliyor. Birde facebook videoları ile entegre sistemi yakın zamanda geldikten sonra artık bir nevi mini youtube, adamların girişmediği sosyal medya kanalı kalmadı. Facebook instagramı aldı whatsapp’ı aldı piyasada ne varsa süpürüyor. Güçlü rakiplere de alternatif olacak şekilde geliştiriyor ve kitleleri çığ gibi büyütüyor.

  • Murat

    Güzelliştirmeye devam ediyorlar iyi olum ama inşallah birde son girilme su zaman girdi bu zaman girdi gibisinden olaylarda çıkarmazlar umarım 😀