23.06.2016 20:00

Instagram’ın Yeni Özelliği Sizi Şaşırtacak!

Facebook’un yaklaşık 1 milyar dolara satın aldığı Instagram’a kullanıcılar tarafından çokça talep edilen çeviri özelliği geliyor. İşte detaylar!

İlk olarak 2010 yılının Ekim ayında Kevin Systorm ve Meki Krieger tarafından kurulan ve fotoğraflar üzerinde çeşitli filtreler ile düzenlemeler yapılabilen Instagram uygulaması, kısa sürede aktif kullanıcı sayısını arttırması ile birlikte Facebook tarafından 1 milyar dolarlık dev bir bütçe ile satın alındı. O günden bu güne Facebook Yazılım Mühendisleri tarafından geliştirilmeye devam eden Instagram’a bir yeni özellik daha geldiği duyuruldu. Gelin popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram’a gelen bu yeni özelliği birlikte inceleyelim.

Instagram’a Yeni Özellik: Çeviri Aracı!

Şu anda 500 milyon aktif kullanıcı seviyesine ulaşan Instagram, mikroblog sitelerinden Twitter’ı ve en önemli rakiplerinden Snapchat’i geride bırakmış durumda. Bu kapsamda var olan aktif kullanıcılarına ve yeni oluşacak kullanıcılarına kolaylık sunmayı hedefleyen İnstagram, uygulaması içerisinde artık çeviri hizmeti de verecek. Öyle ki, kullanıcılar diğer kullanıcıların profil bilgilerinde ya da gönderilerdeki yazılar ve yorumlarda bir “Çevirisini Gör” bağlantısına dokunarak çeviri hizmetlerinden yararlanabilecek. Son olarak Çevirisini Gör özelliği 24 farklı dil için aktif olacak.