iOS 10 Ne Zaman Çıkacak?

Apple bu sene iOS 10'u çıkaracak. Peki iOS 10'un çıkış tarihi ne zaman? İşte iOS 10 sürümünün tanıtımı ile ilgili gelen son bilgiler ve muhtemel çıkış tarihi!

AppleiOS işletim sisteminin hali hazırda son sürümü olan iOS 9‘u geçtiğimiz yıl tanıtmış ve kullanıcılardan da büyük beğeni toplamayı başarmıştı. Apple‘ın yeni iOS sürümü olması beklenilen iOS 10 sürümü ise bu sene çıkacak. Peki iOS 10 ne zaman çıkacak?

İşte iOS 10 Çıkış Tarihi!

Apple, her sene San Francisco’daki Moscone Center’da WWDC etkinliğini düzenliyor. Apple’ın bu sene ise iOS 10‘u Haziran ayında gerçekleşmesi beklenen WWDC 2016 etkinliğinde tanıtacağı tahmin ediliyor. Bu sene 13-17 Haziran arasında gerçekleşeceği tahmin edilen etkinliğin ilk gününde iOS 10‘un tanıtılması bekleniyor. Moscone Center tarafından açıklanan Mayıs ve Haziran aylarındaki etkinlik programına bakıldığında analistler en uygun tarihlerin 13-17 Haziran olduğu bilgisini de teyit ediyorlar . Ayrıca iOS 10‘un, Temmuz ayında geliştiriciler için erişilebilir olacağı da yine gelen tahminler arasında kendine yer buluyor.

WWDC-2016

Apple‘ın WWDC 2016 etkinliğinde iOS 10‘un yanı sıra Mac kullanıcıları için OS X 10.12 sürümünü de tanıtması da bekleniyor. Bakalım iOS 10 ve OS x 10.12‘nin çıkış tarihleri ile ilgili gelen tahminler ne kadar doğru çıkacak? Hep birlikte WWDC 2016 etkinliğinin resmi olarak gerçekleştirileceği tarihlerin yayınlanmasını bekleyip göreceğiz.

iOS 10 Ne Zaman Çıkacak? Çıkış Tarihi ile İlgili Güncelleme:

iOS 10 çıkış tarihi için WWDC 2016‘nin gerçekleştirileceği tarih bilgisi kesinleşti. iOS 10‘un da tanıtılacağı tahmin edilen WWDC 2016 etkinliğinin tahminlerdeki gibi 13-17 Haziran tarihlerinde gerçekleştirileceği kesinleşti.

 • cemşit

  ios 10 da acaba çarpıcı bir özellik olacak mı? neyse ki benim için iosların çıkmasıyla birlikte önemli olan en önemli husus o iosa uygun jailbreak’da çıkması çünkü jb’siz telefon kullanamaz oldum 🙂

 • yusuf

  İOS 9 tam stabil olduğu gün İOS 10 çıkacak zaten. Şuan için 9.2.1 kullanıyorum aşırı ısınıyor telefonum. Ayrıca çok aşırı derecede sarjı gidiyor. Her güüncellemede bir problem var.

 • ata

  İOS 10 en kısa zamanda çıkması dileğiyle zaten kısa zamanda çıkar bizlerde kullanmaya başlarız ama şu teknolojiye bir türlü yetişemiyoruz bizden hızlı bu teknoloji

 • Furkan Çelebi

  Umarım IOS 10 da gözle görülür değişiklikler olur ayrıca umarım iphonelarda şarjın çabuk bitmesi sorununu biran önce çözerler telefon bir günü çıkarmaz oldu artık bunun gözden geçirilmesi gerek yeri sürümde.

 • Burhan Ozdes

  Apple tasarım değiştirmeli artık eski tema gına getirdi. Ayrıca şarj problemine bir çözüm bulmalı aksi taktirde androidin altında kalacak.

 • fatih

  Çıksa ne çıkmasa ne! Sürümleri yıllardır birsürü versiyon atlamalarına rağmen değişmedi hala aynı.İnşallah birdahaki sürüme düzgün bişiler yaparlarda kullanırız

 • cwlerde

  ios 10’un çıkış tarihi yeni çıkacak iphone 7s’in piyasaya sürülme tarihi ile aynı olacaktır. bugüne kadar hep bu şekilde oldu ki yeni bir ios sürümü yeni model ile beraber geldi ve o model piyasaya sürüldüğünde güncellenebilir cihazlara da aynı zaman diliminde gelecektir…