19.06.2016 00:27

iOS 10 Sizi Takip Edecek!

Apple’ın WWDC 2016 için düzenlediği konferansta geniş yer verdiği yeni işletim sistemi iOS 10 kullanıcılarını takip edecek. iOS 10 takip sistemi haberimizde.

Apple’ın WWDC 2016 etkinliği için düzenlediği konferansta geniş yer verdiği yeni işletim sistemi iOS 10 kullanıcıları takip edecek. Cihazlarda Google Maps çözümü kullanılsa dahi kullanıcılarını takip ettiği anlaşılan Apple, sosyal medya üzerinden ciddi tepkiler almaya başladı. Teknoloji uzmanları Apple’ın sektörde ciddi manada kayıplar yaşadığını ve bu ortaya çıkan güvenlik açığının da satışlarına doğrudan etki edeceğini belirtti. Apple’ın bu sorunsallarına gelin birlikte göz atalım.

Apple iOS 10 ile Birlikte Açık Verdi: Kullanıcılarını İzliyor!

Apple’ın son günlerde ciddi sorunlar ile karşı karşıya olduğu bir açık, dün alınan bir karar ile Çin’de iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin satışı yasaklanan Apple, bugünde bir güvenlik skandalının daha altına imza attı. Şu anda beta sürümü ile kullanıcılarının karşısına çıkmış olan iOS 10 işletim sisteminde bulunan Haritalar uygulaması, Google Maps aktif olarak kullanılsa dahi, kullanıcılarını izleyebilecek. Apple üstelik bu konuyu açık açık kullanıcılarına bildirerek ve ihtiyacı olan ‘kopyalanan bir adres bağlantısı’ sayesinde yerinizi bulabilecek. Sosyal medyada iPhone 7’yi bu durum yüzünden almayacağını belirten müşteriler bulunurken, Apple bu konuda değişikliğe gidecek mi sorusunun cevabı ise henüz bilinmiyor.