22.06.2017 01:37

iOS 11 beta 2 Yayına Girdi. İşte Tüm Yenilikler

iOS 11 beta 2 sürümü geliştiriciler için yayınlandı. iOS 11 beta 2 sürümüyle beraber yeni özellikler geliyor mu? Yeni sürüm değişiklik sunuyor mu?

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11, hızla geliştirilmeye devam ediyor. En son WWDC 2017 etkinliğinde tanıtımdan hemen sonra yayınlanan geliştirici beta 1 sürümünden sonra, şimdi ise iOS 11 beta 2 sürümü yayınlandı. Şimdilik sadece geliştiriciler için yayınlanan beta 2 sürümüyle beraber bazı değişimlerde öne çıkmaya başladı. Peki beta 2 geliştirici sürümüyle beraber nasıl özellikler geliyor? Hemen bakalım.

iOS 11 Beta 2 Yenilikleri ve Güncelleme Boyutu

iOS 11 beta 2 sürümüyle beraber ilk aşamada sorunların çözülmesinin amaçlandığını görüyoruz. Bir iki ekran görüntüsü düzenlemesi dışında bir yeniliği olmayan iOS 11 beta 2 sürümüyle beraber sistemsel hataların ise tamamen önüne geçilmek için adımlar atılmış durumda.

iOS 11 beta 2 sonrasında özellikler iPhone 5s serilerinde yaşanan arama menüsünde donma sorunlarının giderildiği belirtiliyor. Bunun dışında iOS 11 beta 2 serisiyle beraber iPhone 6s serilerinde yaşanan kitlenme ve yeniden başlatmadan çözülmeyen kilit sorunu da gideriliyor.

iOS 11 beta 2

iOS 11 beta 2, iPhone 7 Plus serisinde de bir iyileştirme yapmakta. Bu seri akıllı telefonlarda da dock menüsünün tamamen kapanması sorunu da ortadan kaldırılıyor. Genel olarak tüm iPhone ve iPad serileri için iyileştirmeler sunan beta 2 sürümüyle beraber ayrı bir yenilik ise şu an için görülüyor. Güvenlik ve sorun çözme odaklı olan yeni sürümün boyutu ise 413 MB. Geliştirici kaydı olan kullanıcılar için iOS 11 beta 2 anında yüklenebilir durumda.

Not: geliştirici beta 2 sürümüyle beraber yeni bir özellik sunulursa haberimizi güncelleyeceğiz.