16.07.2017 22:40

iOS 11 Core NFC Teknolojisini Kullanıcılara Sunacak

iOS 11 Core NFC teknolojisi final sürümle beraber gelecek. iOS 11 Core NFC nasıl bir sisteme sahip olacak? iOS 11 Core NFC kullanımı hakkında ilk bilgiler!

Apple, yeni işletim sistemi iOS 11 için son viraja girdi. Son olarak geliştiriciler için yayınlanan iOS 11 beta 3 sürümü, hemen arkasından gelen iOS 11 public beta 2 sürümüyle beraber yeni işletim sisteminin kararlı sürümüne doğru beklenen adımlar atılmaya başlandı. Artık çok kısa bir süre sonra, Sonbahar ayları içerisinde final sürümünün çıkış yapacağı bilinen yeni mobil işletim sisteminin, kararlı sürümüne kadar da Apple’ın eklemeleri devam edecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde de bu özelliklere bir yenisi daha eklendi ve markanın NFC teknolojisini geliştireceği ortaya çıktı. iOS 11 Core NFC adı verilen yeni sistem hakkında verilen detaylardan bahsedelim.

iOS 11 Core NFC Nasıl Çalışacak?

iPhone 6 serisinden sonra çok sınırlı bir şekilde NFC teknolojisine geçiş yapan teknoloji devi, iOS 11 Core NFC sistemiyle beraber çok kapsamlı bir sisteme geçmiş olacak. Hem daha fazla ürün desteğiyle sınırlar kaldırılmış olacak hem de çok daha işlevsel, kararlı çalışan bir NFC teknolojisiyle karşı karşıya kalacağız. Öyle ki iOS 11 Core NFC teknolojisini kullanarak akıllı telefonunuz üzerinden NFC etiketine sahip olan ürünler hakkında bilgiler alabilecek, ödeme sistemlerini kullanabilecek, desteklenen cihazlara doğrudan giriş yapabilecek, daha kolay dosya paylaşımı sunulabilecek ve daha birçok özel ayrıcalıkla karşı karşıya kalmış olacak.

iOS 11 Core NFC

Final sürümüyle beraber gelmesi beklenen yeni özellik iOS 11 Core NFC teknolojisinin en kötü yanı sadece yeni serileri destekleyecek olması. iPhone 7 modellerinden sonra iOS 11 Core NFC kullanımı yapılabildiğini göreceğiz. En kötü ihtimalle iPhone 7 sahibi olmanız gerekecek.