05.06.2017 13:35

iOS 11 için Müthiş Yenilik Ortaya Çıktı

iOS 11 için Drag and Drop özelliği ortaya çıktı. Drag and Drop özelliği nedir? iOS 11 içerisinde yeni özellik nasıl kullanılacak? İşte tüm detaylar.

Apple, iOS 11 işletim sistemini çok kısa bir süre sonra resmi olarak tanıtacak. WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılacak olan yeni işletim sistemi hakkında sürekli olarak ise yeni detaylar da gelmeye devam ediyor. Daha önce dosya sisteminin geleceğinden bahsettiğimiz iOS 11 işletim sisteminin şimdi ise tanıtımdan önce yeni bir özellikle gündemde. Bu kez ise iOS 11 ile gelen Drag and Drop özelliği ortaya çıktı. Sürükle bırak özelliği olarak ortaya çıkan özelliğin iPad için kullanılabilir olacağı ve Drag and Drop sisteminin iOS 11 ile geleceği neredeyse kesin.

Drag and Drop Özelliği Nasıl Ortaya Çıktı?

Özelliğin ortaya çıkmasını sağlayan detay geri bildirim sistemi oldu. iOS 11 için açılan geri bildirimlerde Drag and Drop yani sürükle bırak özelliği için de geri bildirim olduğu görülüyor. Haliyle bu özelliğinde iOS 11 işletim sisteminde yer alması bekleniyor.

ios 11 Drag and Drop

Yeni işletim sisteminin Drag and Drop özelliğinin detaylarının neler olacağı ve iOS 11 Drag and Drop özelliğinin sadece iPad serisinde mi kullanılacağı ise merak konusu. Bunun için akşam düzenlenecek WWDC 2017 etkinliğini beklemek gerek.