08.06.2017 22:30

iOS 11 ile iOS 10.3.2 Hız Testi Sonuçları

iPhone 5 ve iPhone 6 serilerinde iOS 11 işletim sisteminin nasıl bir performans ortaya koyacağını merak ediyordanız, işte karşınızda iOS 11 performans testleri!

Apple’ın iPhone ve iPad serileri için merakla beklenen yeni işletim sistemi 3 gün önce yapılan WWDC 2017 etkinliğiyle ortaya çıktı. Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olan iOS 11 işletim sisteminin tanıtılmasıyla beraber yavaş yavaş yeni işletim sisteminin tüm detayları da ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada ilk olarak yeni seri işletim sisteminin nasıl bir performans otaya koyacağı merak ediliyordu.

Zaten iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde yüksek bir performans değeri beklenirken, eski seriler olan iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinde de yeni işletim sisteminin donma sorunları yaratıp yaratmayacağı merak ediliyordu. iOS 11 ile bu 3 modelin nasıl performans göstereceği konusunda da ilk detaylar ortaya çıktı. Tabi ki bu durum kullanıcıların iOS 10.3.2 serisinde mi iOS 11 serisinde mi kalacağı konusunda kararsızlık yaşamasına neden oldu. Peki yeni işletim sistemine beta sürecinde geçmek doğru mu? Apple henüz yanıtı vermemiş olsa da şimdilik kullanıcıların elde ettiği verilece bakalım.

iOS 11 Performans Testleri

iOS 11 performansı konusunda tabi ki şimdilik iOS 11 beta 1 versiyonu kullanılmış durumda. iPhone 5s, iPhone 6s ve iPhone 6 kullanıcıları için yapılan iOS 11 beta 1 testleriyle beraber telefonların ne derece başarılı bir akıcılık sunacağı da öğrenilmiş oldu. Şimdilik iOS 11 beta sürümü olması nedeniyle belli başlı donma sorunlarının normal olduğunu belirterek performans testlerini paylaşalım.

iPhone 5S;

iPhone 6;

iPhone 6s;