05.06.2017 03:39

iOS 11 Öncesinde Apple’dan Şok 32 Bit Uygulama Kararı

iOS 11 tanıtılmadan önce Apple'ın App Store 32 bit desteği hakkında şok bir gelişme yaşandı. iOS 11 gelmeden App Store 32 bit uygulama kararı ne oldu?

Teknoloji dünyasının hem en çok konuşulan hem de en çok gündemde olan işletim sistemlerinden biri olarak gösterilen iOS işletim sisteminin, yeni sürümünün tanıtımına sadece saatler kaldı. Akşam saatlerinde tanıtılması beklenen yeni işletim sistemiyle beraber Apple’ın iOS 11 dönemini başlatması bekleniyor. Teknoloji devinin WWDC 2017 etkinliğiyle beraber tanıtımını yapacağı yeni işletim sistemi iOS 11, tanıtılmadan önce ise Apple’ın şok kararlar almaya başladığı ortaya çıktı. Alınan son karara göre artık App Store içerisinde bir devir kapanıyor.

iOS 11 32 Bit Desteği Vermeyecek

Apple’ın zaten iOS 11 sonrasında App Store üzerinden yayın yapan 32 bit uygulamalara destek vermeyeceği biliniyordu. iOS 10.3 güncellemesinden sonra bu karar ortaya çıkmıştı. Fakat şimdi teknoloji devinin henüz iOS 11 tanıtılmadan önce 32 bit uygulama desteğine son verdiği ortaya çıktı.

App Store üzerinden 32 bit uygulama desteğine son verdiği ortaya çıkan Apple’ın, bu kararı resmi olarak açıklamamasına karşın şu an için App Store üzerinden 32 bit uygulama serilerinin listelenmesi de durduruldu. Yani iOS 11 beklenmeden App Store üzerinde 32 bit uygulama artık aramalarda bile yok. Listelenme yapılmıyor.