iOS 17 güncellemesi, iPhone sahiplerinin uzun süredir yaşadığı büyük bir problemi bitirecek. iPhone’larda kamera sorunları büyük bir kesimin markadan şikayetçi olmasına sebep olmuştu. Peki, IOS 17 IPhone kamera sorunlarını nasıl çözecek? İşte detaylar!

iOS 17: Bu dahiyane düzeltmeyle can sıkıcı iPhone kamera sorunlarına elveda deyin!

Apple, yaklaşan iOS 17 güncellemesinde iPhone kamerayla ilgili uzun süredir devam eden bir sıkıntıyı gideriyor. Sorun, iOS 11'den beri desteklenen QR kodlarında yatmaktadır. Önceki sürümlerde, bir QR kodu tarandığında, bağlantı ekranın üst kısmında bir push bildirimi olarak görünürdü. Öyle ki bu durum, iOS 13'te bağlantı düğmesinin kamera vizörüne yerleştirilmesiyle iyileştirildi. Ancak, daha büyük iPhone'lara sahip kullanıcılar için başparmaklarının düğmeye ulaşmak için esnemesi gerektiğinden, bu yine de zorluklar yarattı. [caption id="attachment_17123" align="alignnone" width="800"]iOS 17 iPhone kamera sorununu çözecek! iOS 17 iPhone kamera sorununu çözecek![/caption]

iOS 17 iPhone kamera sorununu tamamen çözecek!

Artık bir QR kodu tarandığında, bağlantı düğmesi anında Kamera uygulaması arayüzünün altında belirerek baş parmakla dokunmayı çok daha kolay hale getirecek. Bu değişiklik, ekranın altında da görünen Safari arama çubuğunu yansıtıyor. iOS 16'da, bir QR kodu çerçeve dışına çıkar çıkmaz bağlantı balonunu kamera arayüzü altına taşınıyordu. iOS 17, QR kodu bağlantılarının başlangıçtan itibaren altta görünmesini varsayılan olarak ayarlayarak bunu bir adım öteye taşıyor. iOS 17'nin bu yıl Eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak, beta sürümü şu anda Apple Developer programı katılımcıları tarafından kullanılabilir. iOS 17, QR kod düzeltmesini hayata geçirecek. Bununla birlikte; Apple Maps, iMessage yükseltmeleri ve iPhone'u akıllı bir ekrana dönüştüren StandBy özelliği de dahil olmak üzere birçok önemli özellik sunuyor.