iOS 9.3 ile Gelecek İlk Yenilikler Belli Oldu!

Apple'ın geliştiricilere özel olarak yayınladığı iOS 9.3 Beta 1 sürümü iOS 9.3 ile gelecek ilk yenilikleri içinde barındırıyor. İşte ilk iOS 9.3 yenilikleri!

ios 9 3 beta 1

Apple, Beta programı kapsamında geliştiricilere en yeni iOS sürümünü en güncel haliyle sunuyor. Gözler iOS 9.2.1 sürümünü beklerken Apple bugün sürpriz bir şekilde iOS 9.3 Beta 1 güncellemesini yayınladı.

Geliştirici hesabına sahip iPhone, iPad ve iPod kullanıcılarının aldığı bu güncelleme ile iOS 9.3 ile gelecek ilk özellikleri yakından inceleme fırsatı buluyoruz.

iOS 9.3 Beta 1 Güncellemesi Alacak Cihazlar

iOS 9.3 Beta 1 güncellemesini iPhone 4S ve sonrasında üretilen tüm cihazlar alabilecek. Bu modeller arasında iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus ile iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4 ve iPod Touch 5 yer alıyor. Bu cihazlarda iOS 9.3 Beta 1 güncellemesini alabilmek için tek sahip olmanız geliştirici kimliğine sahip bir Apple hesabı.

iOS 9.3 Beta 1 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Bu güncelleme beraberinde Apple Watch kullanıcılarını mutlu edecek birçok yeniliği de kapsıyor. Bu güncellemenin ardından tek bir iPhone cihazı ile birden fazla Apple akıllı saaati eşleştirilebiliyor. Apple akıllı saatleri sadece ülkemizde değil dünya genelinde de çok yaygın olarak kullanılmayan bir ürün olsa da bu teknolojinin her geçen gün gelişmesi ilerleyen zamanlarda akıllı cep telefonları gibi hayatımızın bir parçası olma ihtimali olan akıllı saatlerin geleceği için önemli.

iOS 9.3 Beta 1 ile gelen bir diğer yenilik ise daha önce Windows ve Mac platformlarında gördüğümüz F.lux isimli uygulama. Bu uygulama sayesinde gün saatine göre ekranda mavi ışığın dengesi ayarlanıyor. Örneğin gece saatlerinde ekrandaki mavi ışık azaltılarak gözlerinizin yorulmasının önüne geçiliyor.

iOS 9.3 Beta 1 ile gelecek bir diğer büyük yenilik ise eğitim odaklı bir yenilik olarak karşımıza çekiyor. Bu yenilik sayesinde bir uygulamayı birden fazla kullanıcı kullanabilecek.

 • fatih

  İphpone modelleri yükseldikçe ios sürümleri de artacak.. Ama nereye kadar orası meçhul..Yakında yapacak bişey bulamıycaklar en başa geri dönecekler:)

 • tekin alptekin

  iphone kullanan birisi olarak. İphonenin sistem optimizesi çok iyi. En eski telefonlara da uyacak şekilde geliştiriyor.

 • Furkan Çelebi

  Şu pil sorununu düzeltsinler önce. Telefonum artık bir gün dayanmaz oldu düşük güç modundayken bile. Bir şekilde artık pilleri mi yenilerler yazılım mı yazarlar bilemem fakat düzeltilmesi şart.

 • calimero232

  bir tek bizim ülkede bu model yükseltme hastalığı yeni bir şey çıktımı hemen almalıyız diye düşünüyoruz.

 • Fatih Mavigöl

  İphone4 neden güncelleme yapamaz ki. Benim telefon ne olacak şimdi.

 • Buket

  Özellikle Apple watch konusunda sağlam yenilikler bekliyorumç Apple bu işleri anlayıp kullanıcıya yararlı olmayı ilke edinmiş gibi bir güncelleme silsilesi sunmaya başladı.

 • cwlerde

  getirilecek özelliklerin en başında batarya kullanımı ve uygulamaların kaynak tüketimi ile ilgili geliştirmeler yapılması gerekiyor, çünkü bu batarya olayı apple’ı her zaman bir tık beklenilen altında tutacak…