28.01.2016 15:51

iPad Air 3’ün Teknik Özellikleri Netleşiyor!

iPad Air 3 ile ilgili yeni teknik özellikler sızdı. Peki iPad Air 3 ile ilgili sızan bu teknik özellikler neler? İşte iPad Air 3'ün beklenen teknik özellikleri!

Apple geçtiğimiz yıl iPad ailesinin en yüksek ekran çözünürlüğüne ve ekran boyutuna sahip iPad Pro modelini tanıtmıştı. Tayvan tabanlı DigiTimes internet sitesinden gelen sızıntılara göre Apple tarafından bu sene tanıtılması beklenen iPad Air 3 modelinin ise 4K ekran ve 4GB RAM gibi teknik özelliklere sahip olacağı söyleniyor.

iPad Air 3’ün Teknik Özellikleri ile İlgili Sızıntılar!

Apple‘ın yeni iPad modeli iPad Air 3 ile ilgili gelen teknik özellik sızıntıları doğru ise 4K ekranın meydana getireceği güç tüketimi nedeniyle iPad Air 3‘te 4K ekranı rahatlıkla besleyebilecek daha yüksek kapasiteli bir pil kullanılması da bekleniyor.

iPad Air 3 ile ilgili daha önce sızdırılan teknik çizimlerde ise iPad Air 3‘ün, dört adet hoparlör ve LED flaş ile gelmesi de beklenen özellikler arasında yer almıştı.

iPad Air 3 Ne Zaman Çıkacak?

Apple‘ın, iPad Air 3‘ü muhtemel olarak Mart ayında gerçekleştireceği bir basın toplantısında 4 inç ekran boyutuna sahip iPhone modeli olan iPhone 5E ve yenilenmiş Apple Watch ile birlikte tanıtması bekleniyor. Bakalım Apple kullanıcılarının merakla beklediği yüksek çözünürlüklü iPad ekranı hayali bu sene gerçekleşecek mi?