28.07.2016 00:34

iPhone, 1 Milyarın Üzerinde Satışa Ulaştı!

iPhone satışlarının bugüne kadar olan rakamı geçtiğimiz gün açıklandı. Rapora göre iPhone telefonlar şu ana kadar toplam 1 milyarın üzerinde satılmış!

Apple, bugün yaptığı duyuruda bugüne kadar ürettikleri iPhone’ların satışının 1 milyar rakamını geçtiğini belirtti. Bu sabah yapılan toplantıda Apple CEO’su Tim Cook, iPhone satışlarındaki bu sayının kilometre taşı niteliğinde olduğunu ve bu sınırı aştıklarını mutlulukla karşıladıklarını belirtti. Ayrıca iPhone’un değişen dünyanın en önemli başarılardan biri olduğunu belirten Cook, iPhone’un ilk çıktığı 2007 yılından bu yana insanların hayatında önemli bir yeri bulunduğunu sözlerine ekledi.

Geçmişten Günümüze iPhone!

iphone-satislari

iPhone hayatımıza 2007 yılında 2G modeli ile girerek tasarımsal ve donanımsal ilklere imza atarak girmişti. 1 sene sonra 3G uyumlu telefonuyla da sükse yapan iPhone, en büyük yeniliği ise 5S’e getirdiği parmak izi özelliği sayesinde yapmıştı. Son çıkan iPhone SE ise geçmiş versiyonların ufak boyunu sevenleri sevindirmişti. Apple, şimdi de iPhone 7 için son hazırlıklarını tamamlıyor. Beklentiler uzay siyahı seçeneği olan, kulaklık çıkışından vazgeçilmiş, fiziki home tuşu olmayan bir iPhone 7 geleceği yönünde.

Bakalım 12 Ekimde Apple, iPhone 7 ( iPhone 6SE’de olabilir ) ile beklenen bu büyük beklentileri karşılayabilecek yeniliklere imza atabilecek mi?